انجام بیش از 50 اقدام شاخص نوروزی در مجتمع گردشگری صفه، شهر رویاها و تله سیژ ناژوان
  • شنبه 5 فروردین 1402
  • 257
  • 0
انجام بیش از 50 اقدام شاخص نوروزی در مجتمع گردشگری صفه، شهر رویاها و تله سیژ ناژوان
انجام بیش از 50 اقدام شاخص نوروزی در مجتمع گردشگری صفه، شهر رویاها و تله سیژ ناژوان

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، سعید ساکت پیرامون اقدامات شاخص نوروزی اماکن تحت مدیریت این شرکت اظهار داشت: مطابق با سنت و آیین مردم ایران اسلامی، نوروز بخش مهمی از هویت مردم ایران عزیز است که پاسداشت آن تمامی اقدامات شاخص خود را برای جشن سال جدید انجام می‌دهند، شرکت توسعه سیاحتی سپاهان نیز به منظور ارائه خدمات ارزنده به مردم شریف اصفهان گردشگران تاکنون بیش از 50 اقدام و فعالیت‌ شاخص را در بخش‌های مختلف زیباسازی، خدماتی، فنی و عمرانی در آستانه نوروز 1402 انجام داده است.

وی افزود: همزمانی ایام نوروزی 1402 با ماه مبارک رمضان زمینه ساز آن شد که شرکت در کنار فعالیت نوروزی خود به ارتقای ظرفیت‌های فرهنگی و خدمات مبتنی بر ماه مبارک رمضان اهتمام ورزد.

بیش از 50 اقدام شاخص نوروزی؛ نزدیک به 10 هزار ریزاقدام عمرانی، فنی، خدماتی، زیباسازی، مهندسی و مکانیکی

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به اقدامات زیباسازی و نورپردازی مجموعه‌ها در این ایام بیان کرد: احداث و راه‌اندازی ابرسازه‌های نوری همچون تونل نور، لوستربندی بلوار مجتمع گردشگری صفه و رسیه‌کشی و به‌روزرسانی بیش از 150 پایه چراغ در محوطه مجتمع گردشگری صفه از جمله این فعالیت‌ها بوده که توسط پرسنل این شرکت صورت پذیرفته است. همچنین توسط گلکاری سه مجموعه با بیش از 12000 گلدان شب‌بو و گلهای فصلی نوروزی میزبان گردشگران نوروزی خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان درخصوص اقدامات خدماتی 3 مجموعه تحت پوشش افزود: حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این سه مجموعه از اقدامات بزرگی بود که به صورت گسترده انجام شده است. از جمله این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان به ایجاد گذر گردشگری در تله‌سیژ ناژوان، انعقاد قرارداد و راه‌اندازی 5 مجموعه غذایی در اماکن تحت مدیریت این شرکت با همکاری و حضور برندهای معتبر و ایجاد گذر گردشگری برای نخستین بار در شهر رویاها از ‌جمله این خدمات است.

وی ادامه داد: گازکشی مجموعه شهر رویاها به مساحت نزدیک به 300 متر مربع و 600 متر مربع در مجتمع گردشگری صفه به منظور ارائه خدمات بهتر و ارزان‌تر و ایمن‌تر به بخش خصوصی نیز از جمله اقدامات شاخص عمرانی در این شرکت به حساب می‌آید.

ساکت با اشاره اقدامات عمرانی تصریح کرد: همچنین در آستانه نوروز ۱۴۰۲ پرچم مقدس کشورمان در ارتفاع 50متری صفه و با مساحت حدود ۲۰۰ مترمربع به اهتزاز درآمد. این برج پرچم که توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته شد دقیقا در نقطه‌ای واقع شده که از محل بزرگراه‌های شاخص شهر در جنوب اصفهان دید ویژه‌ای دارد.

وی گفت: اصلاح  هندسی پارکینگ‌های مجموعه‌های صفه و شهر رویاها به منظور تسهیل در تردد گردشگران، افزایش ظرفیت و هدایتگری گردشگران، ارتقا و به‌روزرسانی شبکه خرید بلیت به منظور ارائه خدمات آسان در شهر رویاها نیز به وقوع پیوست که با این اتفاق فرایند خرید بلیت تسهیل و معضل‌های پیشین نیز مرتفع شد.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان ادامه داد: احداث آبنمای 6 متری در مجتمع بزرگ گردشگری صفه که این آبنما از جنس سنگ بوده و توسط هنرمندان اصفهانی تراشیده، تولید و به نمایش گذاشته شده که از دیگر اقدامات مهم در عرصه زیباسازی و فضاسازی در این ایام است.

وی با بیان اینکه به منظور ایجاد جذابیت بیشتر برای مخاطبان، این مجموعه اقدام به خریداری و راه‌اندازی بازی‌های جدید توسط بخش خصوصی اظهار داشت: پیرو رویکرد شرکت توسعه سیاحتی سپاهان به منظور توسعه ظرفیت‌های بازی و سرگرمی و به دنبال انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار بخش خصوصی، بزرگترین محموله بازی به منظور به‌روزرسانی کامل سالن بازی‌های رایانه‌ای شهر رویاها به این مجموعه وارد و مستقر شد.

ساکت با بیان آنکه از جمله دیگر بازی‌ها و ظرفیت‌های تفریحی افزوده شده به این مجموعه می‌توان به بازی زیپ‌لاین دوچرخه، ماشین کوبنده و اتاق خشم اشاره کرد، تصریح کرد: به منظور امدادرسانی در بروز حوادث احتمالی مسیر تردد خودروهای امدادی در مجموعه شهر رویاها ایجاد شد.

 وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های مجموعه شهر رویاها، سینمای دنیای زیر آب بوده که به دلیل معماری ویژه آن در محوری‌ترین بخش مجموعه شهر رویاها قرار داد و همیشه نظر مخاطبان را به خود جلب می‌کند. یکی از دلایل جذابیت این سازه وجود  حوض آب بزرگی است که در اطراف آن وجود دارد که به دلیل مشکل در درزهای انبساط امکان آبگیری طی 10 سال گذشته برای آن وجود نداشته است که با پیگیری‌های صورت گرفته مسئله این حوض با مساحت تقریبی بیش از  5هزار متر مربع مرتفع و پس از چندین سال بار دیگر آبگیری می‌شود. این استخر در کنار ایجاد جذابیت بصری به عنوان یکی از الزامات بهره‌برداری مجموعه و سیستم آبرسانی به خودروهای امدادرسان همچون آتش‌نشانی در بحران‌های احتمالی مورد تأکید ایمنی و استاندارد بوده که برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به عملیات فنی صورت پذیرفته در ابرسازه‌های تفریحی اصفهان به منظور تمدید ایمنی استاندارد، اظهار داشت: عملیات فنی لازم درخصوص تمامی دستگاه‌های شهر رویاها مطابق با دستورالعمل سازمان ملی استاندارد کشور صورت گرفت، همچنین عملیات بازآماد (اورهال) فنی 25 درصد از دکل‌های تله‌سیژ ناژوان و تله‌کابین صفه در چارچوب قوانین سازمان ملی استاندارد کشور صورت پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: رنگ‌آمیزی ایستگاه‌های تله‌سیژ ناژوان و کلیه صندلی‌های انتظار در 3 مجموعه، استقرار کانترهای اطلاع‌رسانی گردشگری در پایانه‌های مسافرتی با همکاری سازمان پایانه‌ها، ساماندهی ناژوان و تخت فولاد، نورپردازی ابرسازه‌‌ای تفریحی شهر رویاها، احیای فضای سبز در قالب چمن در مساحتی بیش از 1000 متر مربع در مجموعه‌های شهر رویاها و مجتمع گردشگری صفه و به‌روزرسانی تجهیزات نمازخانه‌های مجتمع گردشگری صفه و شهر رویاها گوشه‌ای از فعالیت‌های نوروزی این شرکت محسوب می‌شود.

ساکت با اشاره به تهیه و تدارک برنامه‌ و الزامات ویژه به منظور جذب مخاطب گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به تهیه و استقرار سازه‌های سنگین المان‌های نوروزی اشاره داشت که مورد توجه مخاطبان و گردشگران نوروزی بوده است.

وی با اشاره به ضرورت تکریم ماه مبارک رمضان، ضمن دعوت از گردشگران به الزام رعایت حجاب و عفاف، اظهارداشت: با توجه به آنکه نوروز 1402 با ماه پربرکت رمضان مصادف شده است، دستورالعملی ارائه خدمات در این ماه، به مجموعه‌ها واماکن تحت مدیریت این شرکت ابلاغ شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان از همراهی مدیریت نگهداری تعمیرات شهرداری اصفهان، شهرداری منطقه 4، شهرداری منطقه 5، مدیریت طرح ساماندهی ناژوان، آرامستان شهرداری اصفهان، سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان، تشکر کرد و در ادامه تصریح کرد: در امتداد تأکید شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر اصفهان رویکرد ارتقا خدمات در مجموعه مورد توجه قرار گرفت و با هدایت هیأت مدیره و معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان به عنوان ریاست مجمع این شرکت موضوعات مدنظر در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر