تاریخچه و معرفی شرکت
معرفی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان
1400/12/28    
بازدید: 5122
 
 
 شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان (وابسته به شهرداری اصفهان) یکی از مجموعه‌هایی است که با هدف ایجاد و توسعه زیر ساخت‌های تفریحی و گردشگری از سوی شهرداری اصفهان پایه‌گذاری شده‌است.

 برندینگ:
توسعه گردشگری شهرداری اصفهان
 ماموریت:
۱. توسعه زیرساخت های گردشگری تفریحی، فرهنگی و ورزشی شهرداری اصفهان
۲. مدیریت و بهره‌برداری از مراکز گردشگری و تفریحی شهرداری اصفهان
 

 
جاذبه‌های گردشگری:
مجتمع بزرگ گردشگری صفه: شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان با طراحی، اجرا و بهره‌برداری دو خط تله‌کابین در مجتمع بزرگ گردشگری صفه کار خود را آغاز کرد. طول خط اول ۱۸۵۰ متر و طول خط دوم ۷۰۰ متر است.
این شرکت در ادامه فعالیت‌های خود پروژه احداث و بهره‌برداری سالن بولینگ را با ۱۰ خط استاندارد در مجتمع بزرگ گردشگری صفه به اتمام رساند. از دیگر جاذبه‌های این مجتمع سالن بیلیارد صفه که با طراحی و دانش فنی متخصصین این شرکت به بهره‌برداری رسیده است.
بام اصفهان با چشم‌اندازی زیبا و جذاب نمونه‌ای دیگر از فعالیت‌های این شرکت است. "پروژه بام اصفهان با همت کادر فنی شرکت در ارتفاع ۲۰۰۰ متری کوه صفه در مجتمع بزرگ گردشگری صفه در محل ایستگاه 2 تله‌کابین شامل پل معلق، زیپ‌لاین، مجموعه رستوران، کافه، تریا و فضای سبز به بهره‌برداری رسید. طول پل معلق ۱۱۰ متر و زیپ‌لاین ۱۶۵ متر است که در ارتفاع ۴۰متری از سطح مبنا ایجاد شده‌ است."
مجموعه تفریحی شهر رویاها: از دیگر موفقیت‌های شرکت توسعه سیاحتی سپاهان مدیریت و بهره‌برداری مجموعه تفریحی شهر رویاها واقع در کمربندی شرق اصفهان است. این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های کشور است که در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار احداث شده و داری ۹۰ بازی مهیج و کم‌نظیر با دو قالب فضای باز و بسته است. از جاذبه‌های این مجموعه گردشگری تفریحی ۳ سینمای واقعیت مجازی و یک سالن بازی‌های رایانه‌ای است. پروژه توسعه و به‌روزآوری این مجتمع گردشگری-تفریحی در حال طراحی و اقدام است.
 تله‌سی‌یژ ناژوان: از دیگر اقدامات این شرکت طراحی و اجرا تله‌سی‌یژ در منطقه پارک جنگلی ناژوان است. این پروژه با طول ۲۰۰۰ متر در میان درختان پارک ناژوان کار خود را آغاز کرد. این شرکت هم‌اکنون مشغول طراحی فاز دوم این خط به‌طول ۲۵۰۰ متر است که پس از بهره‌برداری طولانی‌ترین خط تله‌سی‌یژ در ایران خواهد شد.
 گردشگری رویداد محور: شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در تلاش است تا با رویدادسازی و و روایت‌گری جاذبه‌های جدید شهری را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کند. 

 

ظرفیت‌های فنی-مهندسی:
توان علمی و اجرایی و هم‌چنین دانش فنی، این فرصت را فراهم کرده تا شرکت توسعه سیاحتی سپاهان بتواند در زمینه ارائه طرح‌های مطالعاتی جامع گردشگری، طراحی، ساخت، اجرا و بهره‌برداری پروژه‌های بزرگ گردشگری، تفریحی و ورزشی فعالیت داشته‌ باشد. از فعالیت‌های مطالعاتی این شرکت می‌توان به پروژه‌ تله‌کابین‌های استان‌های یزد، چهارمحال‌و‌بختیاری، کرمان و خوزستان نام برد. 

علاوه بر موارد عمرانی، ورود به مقوله تولید قطعات و تجهیزات تله‌کابین و همچنین تولید قطعات و تجهیزات ورزشی برای اولین بار و موفقیت در تولید پین بولینگ از اقدامات چشم‌گیر شرکت بوده است و تولید توپ بولینگ در راستای استقلال از نیاز به واردات مدنظر قرارگرفته است که در حال رفع مشکلات موجود جهت دستیابی به این مهم هستیم.

 

فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری:
از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری با شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
- توسعه مجموعه تفریحی شهر رویاها
-توسعه خط تله‌سی‌یژ ناژوان
-توسعه مجتمع بزرگ گردشگری صفه
 
توانمندی‌ها:
-طراحی و محوطه‌سازی مناطق گردشگری
-احیای خانه‌های تاریخی
-توسعه کابل‌راه‌ها (تله‌سی‌یژ، تله‌کابین، تله‌باس)
-تولید قطعات خطوط کابل‌راه
-شهربازی سرپوشیده و روباز
-ساخت سالن بولینگ
-ساخت سالن بیلیارد
-تولید قطعات و ساخت خط بولینگ
-ساخت و بهره‌برداری مجتمع‌های فرهنگی و ورزشی

 

سیاست‌ها:
۱. جذب سرمایه‌گذار در زمینه طرح‌های گردشگری
۲. احداث مجتمع‌های گردشگری
۳. استفاده از ظرفیت‌های موجود شهر و استان در جهت توسعه گردشگری شهری
۴. مدیریت واحد مجتمع‌های گردشگری‌ تفریحی، فرهنگی و ورزشی در شهرداری اصفهان
 

 
اهداف:
۱. توسعه گردشگری فرهنگی
۲. جذب گردشگر خارجی
۳. توسعه گردشگری ورزشی
۴. توسعه ظرفیت‌های موجود
۵. توسعه گردشگری خوراکی ( Gastronomy)
۶. تولید تجهیزات ورزشی
۷. احداث طولانی‌ترین خط تله‌سی‌یژ کشور
۸. بهبود و ارتقا مجموعه تفریحی شهررویاها
 این شرکت با وجود متخصصین و کارشناسان فنی در زمینه احداث کابل راه‌ها نظیر خطوط تله‌کابین و تله‌سی‌یژ، شهربازی سرپوشیده و سرباز، سالن بولینگ، کارتینگ، مینی گلف و ... آماده همکاری با سایر سازمان ها، ارگان‌ها و شرکت های مربوطه است. تمامی عملیات احداث و بهره‌برداری مراکز این شرکت نظیر مطالعات، طراحی، ساخت و مونتاژ توسط متخصصین و کارشناسان شرکت انجام گردیده که این شرکت در نوع خود در کشور بی نظیر است. از پروژه های در دست مطالعه این شرکت می توان پروژه بزرگ سایت گردشگری شرق اصفهان، توسعه مجموعه تفریحی شهررویاها و پروژه بزرگ فاز دوم تله‌سی‌یژ ناژوان به طول ۳۵۰۰ متر اشاره کرد.