حیطه عملکردی شرکت توسعه سیاحتی سپاهان قابلیت فراملی شدن دارد/ پیگیری نشاط شهری به عنوان راهبرد اساسی
  • پنج شنبه 18 اسفند 1401
  • 260
  • 0
حیطه عملکردی شرکت توسعه سیاحتی سپاهان قابلیت فراملی شدن دارد/ پیگیری نشاط شهری به عنوان راهبرد اساسی
حیطه عملکردی شرکت توسعه سیاحتی سپاهان قابلیت فراملی شدن دارد/ پیگیری نشاط شهری به عنوان راهبرد اساسی

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، مجمع عمومی سالیانه شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی سپاهان با حضور معاون مالی شهرداری اصفهان و اعضای هیئت مدیره این شرکت در محل مجتمع گردشگری صفه برگزار شد.

در این جلسه محسن رنجبر، معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان ضمن تشکر و قدردانی از کسانی که منجر به راه‌اندازی این شرکت شدند، اظهارداشت: در سال گذشته این شرکت را در شرایط بسیار خاصی تحویل گرفتیم و با وجود وضعیت سخت آن توانستیم در واپسین روزهای مانده به سال جدید ابرسازه‌های تفریحی اصفهان را راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به همراهی ویژه پرسنل به منظور آماده‌سازی ابرسازه‌های تفریحی اصفهان برای میزبانی از گردشگران نوروز 1401 درخصوص برگزاری مجمع عمومی سالیانه این شرکت، افزود: گزارش خوبی در این جلسه ارائه شد چرا که سال گذشته هنگامی که مجمع را برگزار کردیم ضمن تشکر از زحمات سایرین، مجموعه‌ای را تحویل گرفتیم که نیازمند بازسازی اصولی بود و این گروه مدیریتی مجموعه شامل هیأت مدیره و مدیرعامل به همراه کارکنان سال گذشته قولی مبنی بر انجام اقدامات شاخص دادند و آن را عملیاتی‌سازی کردند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان با بیان آنکه گزارش ارائه شده در این جلسه فراتر از قول‌هایی بوده که در سال گذشته داده شد، خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که شاهد و ناظر بازیابی شرکتی هستم که به طور قطع در آینده‌ای نزدیک اثر آن را در کشور و منطقه شاهد خواهیم بود چرا که مردم در شهر اصفهان از زیرساخت‌های موجود و زیرساخت‌هایی که ایجاد خواهد شد استفاده خواهند کرد.

وی با بیان آنکه این شرکت ظرفیت آن را دارد که حیطه عملکردی خود را از اصفهان خارج کرده و با اقدامات خود به سطح کشور نفود کند، گفت: قطعا این گروه مدیریتی کنونی و کارکنان زحمت‌کش این شرکت پتانسیل انجام این اقدامات شاخص را دارند.

کار سخت پرسنل شرکت سیاحتی سپاهان با اقبال و رضایت مخاطبان مواجه شد

مهندس منصور خانبانی، رئیس هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری جلسه مجمع عمومی سالیانه شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان گفت: جلسه خوبی برگزار شد چرا که گزارش ارائه شده هیأت مدیره نشان داد که گروه مدیریتی در این شرکت وقت را تلف نکرده‌اند و در زمان محدودی که داشتند به نحو شایسته و مطلوبی از آن بهره‌مند شدند.

وی ضمن تشکر از پرسنل این شرکت در پیشبرد اهداف عالیه آن افزود: اگر بخواهم اشاره مختصری به یک سال گذشته داشته باشم باید گفت که این شرکت به دلیل پیامدهای نامناسب بیماری کرونا و اشکالات فنی ایجاد شده در آن، شاهد پلمپ ابرسازه‌های اصفهان در آن بودیم. این موضوع دغدغه نخست اعضای هیأت مدیره به حساب می‌آمد که انجام الزامات مرتبط با استانداردسازی را با خود به همراه داشت که به صورت شایسته انجام پذیرفت.

رئیس هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان آنکه در فرصت نزدیک به 3 ماه که پایان سال قبل مانده بود راه‌اندازی دوباره ابرسازه‌های تفریحی اصفهان را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: از تمامی پرسنل این شرکت قدردانی می‌کنم چرا که در محیط‌های سخت به اقدامات ویژه پرداخته‌اند، اما این کارشان با اقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد. کارجمعی در تمام دنیا پاسخ می‌دهد و همه به این نتیجه رسیده‌اند که باید بایکدیگر بود که این موضوع درشعار شرکت نمایانگر است.

6 الف اساسی پیگیری شده در شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در سالی که گذشت

مهندس مهدی کفایت، عضو هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به شعار «باهم بهتریم» اظهارداشت: این موضوع به این روایت اشاره دارد که اگر جماعتی گردهم آیند و کاری انجام دهند علاوه بر بهبود شرایط خود وضعیت دیگران را نیز بهبود خواهند بخشید.

وی افزود: ما در این دوره به 6 الف پرداختیم. نخست بحث ایمنی بود، به این معنا که ایمنی و امنیت استفاده از مراکز تفریحی از اهمیت ویژه‌ای دارد. سپس رعایت استانداردها مورد توجه بود، چرا که استاندارد کلید ایمنی است و باید به طور ویژه بر آن سرمایه‌گذاری کرد.

عضو هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان ادامه داد: بحث امید و ایجاد آن در بین اجتماع و مردم به ویژه جوانان از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. از سوی دیگر ارضای روحیه هیجان‌طلبی نسل جدید مسئله‌ای است که اگر صورت نپذیرد جامعه را با مشکل مواجه می‌سازد.

وی با بیان آنکه استفاده عمومی از دیگر موضوعات پرداخته شده در این دوره مدیریتی بوده، خاطرنشان کرد: به این معنا که همه مردم بتوانند از خدمات و ظرفیت‌های تفریحی این مراکز بهره‌مند شوند به همین دلیل ارائه خدمات به نحوی که همه را شامل شوند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کفایت خاطرنشان کرد: اعتماد به خصوصی‌کاری و خصوصی‌سازی از دیگر موضوعات قابل توجه است که می‌تواند منجر به پیشرفت اهداف در شرکت ما شود و در صورتی که بتوانیم این موارد را به سرانجام برسانیم به شکل بهتری با هم زندگی خواهیم کرد.

شرکت توسعه سیاحتی سپاهان می‌تواند پرچم‌دار اتفاقات خارق‌العاده حوزه تفریح و گردشگری باشد

دکتر حسین حسین‌زاده، عضو هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، اظهارداشت: به نظر می‌رسد که سال 1401 برای شرکت توسعه سیاحتی سپاهان یک مجموعه همدل و ترکیبی از نیروی جوانی و پیشکسوتان در مجموعه هیأت مدیره بود؛ افرادی که سرشار از نوآوری، خلاقیت، تلاش، پشتکار و موفقیت بودند.

وی افزود: شرکت پیش از آنکه توسط این گروه اداره شود، تحت تأثیر یکسری موضوعات خاص وضعیت راکدی داشت و توانست از وضعیت رکود، به شرایط بسیار هماهنگ دست یابد. تصورم آن است که امروز اماکن تحت مدیریت شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در رابطه با حمایت‌های شرکت روزهای بسیار متفاوتی با شرکت دارد.

عضو هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان آنکه تلاش شبانه روزی، عاشقانه و صمیمانه مدیرعامل شرکت و گروهی که با ایشان کار می‌کند بسیار قابل توجه است، درخصوص رویکردهای آتی شرکت خاطرنشان کرد: این رویکرد بلندپروازانه اما دست‌یافتنی است. بلندپروازانه از این جهت ترسیم شده که اصفهان جایگاه ویژه‌ای در سطح بین‌المللی، منطقه و ملی دارد، اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و مقصد گردشگری در سطح بین امللی و ملی است.

وی تصریح کرد: شرکت در حال بررسی بنیادین موضوعاتی است که بتواند در آینده‌ای دور و نزدیک حال مردم و گردشگران را بهبود بخشد. اعتماد به نفس لازم در مجموعه هیأت مدیره، مدیرعامل و آحاد کارکنان و مدیریت شهری برای پیشبرد اهداف شرکت وجود دارد. همه اتفاق نظر داریم که بایستی در شرکت توسعه سیاحتی سپاهان اتفاقات خارق‌العاده‌ای صورت پذیرد که بتوانیم نام پرآوازه اصفهان به عنوان نصف‌جهان را به دوش کشد.

توجه به بهره‌مندی آحاد مردم از ظرفیت‌های‌ تفریحی شرکت توسعه سیاحتی سپاهان

مهندس مرتضی ایزدخواستی، عضو هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان گفت:  زمانی که سال گذشته وارد مجموعه شدیم، به 2 دلیل مباحث کرونا و نابسامانی دچار چالش‌های زیادی بودیم که 3 رویکرد را دنبال کردیم. نخست آنکه بتوانیم نسبت به استانداردسازی شرح خدماتی که ارائه می‌دهیم اقدام کنیم و بتوانیم به بهترین بهره‌وری از نظر استاندارد دست یابیم.

وی افزود: برای انجام دادن این کار قراردادهای بلاتکلیف سختی داشتیم که از سوی مدیرعامل به خوبی پیگیری می‌شد و توانستیم به خوبی آن را حل و فصل کنیم. از سوی دیگر اقدامات فنی سختی صورت پذیرفت و در نهایت معضلات مالی آن نیز با همراهی و همفکری لازم مرتفع شد.

عضو هیأت مدیره شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان آنکه همواره یک نگاه اجتماعی به تمامی موضوعات داشتیم، خاطرنشان کرد: در این راستا بهره‌مندی مناسب شهروندان از فضاهای تفریحی تحت مدیریت این شرکت مدنظر بود که در این مسیر 2 طرح مناسب برای اجرایی‌سازی و ارائه خدمات آسان به مردم درحال پیگیری است.

وی با بیان آنکه قیمت ابرسازه های تفریحی اصفهان نسبت به تمامی کشور مقطوع‌تر است، با اشاره به دیدگاه شهروندی در حل مسائل، گفت: شرکت‌داری، رویکرد سوم ما در سالی که گذشت بود چرا که این شرکت با مسائل مختلفی همچنین حقوق معوقه پرسنل دست و پنجه نرم می‌کرد، در همین مسیر بود که شعار با هم بهتریم برای آنکه بتوانیم انسجام و هم‌افزایی خوبی داشته باشیم نشأت گرفت.

ایزدخواستی خاطرنشان کرد: در سال آینده نیز در همین 3 راستا برنامه‌ریزی کرده‌ایم، به ویژه که چند کلان پروژه پیگیری می‌شود که امیدواریم بتوانیم با همراهی شهردار محترم و معاون مالی و اقتصادی به نتایج قابل توجهی دست یابیم.

تلاش برای مبدل ساختن اصفهان به برند مقصد گردشگری جهانی

سعید ساکت، مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان آنکه پیرو جریان‌سازی‌های صورت گرفته موظف شدیم تا نگاهبان و توسعه ظرفیت‌های شرکت را در نظر داشته باشیم، اظهارداشت: به مدد پشتیبانی‌های شهردار محترم و رهنمودهای اعضای محترم شورای اسلامی شهر و معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان و همدلی بی‌نظیر اعضای هیأت مدیره و همراهی مثال زدنی پرسنل مجموعه شرکت توانستیم اقدامات ویژه‌ای را در سالی که گذشت رقم زنیم.

وی افزود: علی رغم چالش‌هایی که با آن مواجه بودیم، نکات شاخص توسعه ابرسازه‌های تفریحی، استانداردسازی و بهبود ظرفیت‌های مجموعه و جذب سرمایه‌گذاری و مردم‌سپاری برای آهنگ توسعه و رشد شاخص‌ها را پیگیری کردیم. ارتقای ساختار حوزه تفریح و نشاط شهری به عنوان یکی از کلیدواژه‌های اصلی از دیگر موارد مهمی بود که از سوی هیأت مدیره نیز مورد تأکید بود.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان آنکه امروز گام‌های خوبی برای سیاستگذاری در حوزه گردشگری شهری برداشته‌ایم، گفت: بهبود منابع انسانی در حوزه نشاط شهری یکی از راهبردهای جدی و اساسی است که یکی از نیازهای جدی فعالیتی در شرکت به حساب می‌آید تا بتوان اصفهان را با سرعت بیشتر به برند مقصد گردشگری جهانی مبدل ساخت.

وی خاطرنشان کرد: از این موضوع که این شرکت تنها یک شرکت بهره‌بردار ظرفیت‌های تفریحی موجود باشد عبور کردیم تا بتوانیم خدمات بهینه را در راستای توسعه ظرفیت‌های مختلف تفریحی و گردشگری ادامه دهیم. نخستین گام آماده‌سازی مجموعه‌ها برای ارائه خدمت به مردم و گردشگران با آغاز نوروز 1401 بود که در این راستا رکوردهای خوبی را در عرصه‌های بهره‌مندی از ابرسازه‌های تفریحی داشتیم.

ساکت تصریح کرد: این اتفاقات پیرو اقدامات شاخص پرسنل شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در بخش‌های مختلف فنی، عمرانی، خدماتی و تخصصی رقم خورد که از جمله اقدامات بسیار شاخص شرکت در سال اخیر می‌توان به استانداردسازی ابرسازه‌های تفریحی مطابق با چارچوب و ضوابط سازمان ملی استاندارد کشور و دریافت مجوز بهره‌برداری در واپسین روزهای سال 1400 اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر پیگیری اهداف کلان شرکت نیز از ظرفیت‌های مختلف بهره‌مندی از نیروی جوانی، ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و تعاملات ارزنده با قشر دانشگاهی بهره‌مند شده‌ایم.

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر