حرکت در مسیر استاندارد/ انجام آزمون‌های غیر مخرب بر 11 دکل خط تله‌سی‌یژ ناژوان
  • شنبه 8 بهمن 1401
  • 277
  • 0
حرکت در مسیر استاندارد/ انجام آزمون‌های غیر مخرب بر 11 دکل خط تله‌سی‌یژ ناژوان
حرکت در مسیر استاندارد/ انجام آزمون‌های غیر مخرب بر 11 دکل خط تله‌سی‌یژ ناژوان

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان گفت: به منظور حرکت در مسیر صحیح استاندارد و ارتقای کیفیت ارائه خدمات، آزمون‌های غیر مخرب (NDT) بر روی 11 دکل خط تله‌سی‌یژ ناژوان صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، سعید ساکت، پیرامون اقدامات ضروری فنی درحال انجام در تله‌سی‌یژ ناژوان اظهارداشت: به دنبال قانون سازمان ملی استاندارد کشور مبنی بر انجام 25 درصد آزمون‌های غیرمخرب بر خطوط کابلراه‌ها در هر مجموعه، این اقدام به صورت 100 درصدی از اسفند 1400 تاکنون آغاز و درحال تکمیل است.

وی افزود: خط تله‌سی‌یژ ناژوان از 13 دکل تشکیل شده که آزمون‌های غیر مخرب (NDT) 6 دکل آن در اسفند 1400 با فرایند استانداردسازی این ظرفیت تفریحی کلانشهر اصفهان صورت پذیرفت و از 7 دکل باقیمانده، عملیات آزمون‌های غیرمخرب 4 دکل به صورت کامل انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان بیان کرد: در انجام آزمون‌های غیر مخرب ابتدا دکل‌ها مونتاژ شده، سپس شفت‌های آن مورد آزمایش قرار می‌گیرد، پس از آن شفت‌هایی که از کارایی آن کاسته شده بود، تعیین متریال و ساخته می‌شود.

وی با بیان آنکه پس از تعیین متریال و ساخته شدن شفت‌ها، آزمون‌های غیرمخرب به صورت مجدد بر آن‌ها انجام و عملیات نصب دوباره صورت می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: این اقدام فنی تاکنون در مدت 22 روز و بیش از 1584 نفر ساعت توسط پرسنل فنی و متخصص شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی سپاهان انجام شده که به دلیل اهمیت انجام آزمون‌های غیرمخرب، تاکنون بازرسان شرکت بازرسی معتمد سازمان ملی استاندارد کشور به منظور انجام آزمون‌ها وکسب اطمینان خاطر از سلامت شفت‌ها 3 مرحله در تله‌سی‌یژ ناژوان حضور یافتند.

ساکت پیرامون جزئیات شفت‌های خط تله‌سی‌یژ ناژوان گفت: 13 دکل خط تله‌سی‌یژ ناژوان نزدیک به 400 شفت دارد که پیرو آزمون‌های غیر مخرب صورت گرفته 100 شفت که کارایی موثر آن کاهش یافته بود شناسایی و به دنبال عملیات و فرایند آزمون‌های غیر مخرب با نظارت بازرسان سازمان ملی استاندارد به صورت مجدد نصب شده‌اند.

وی پیرامون اهمیت این اقدام فنی افزود: انجام عملیات آزمون‌‌های غیر مخرب به منظور کسب اطمینان خاطر از سالم بودن شفت‌ها، حرکت در مسیر صحیح قواعد سازمان ملی استاندارد کشور و ارتقاء کیفیت ارائه خدمات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر