دریافت ستاره طلایی تعالی سازمانی توسط شرکت توسعه سیاحتی سپاهان برای نخستین بار
  • یک شنبه 15 آبان 1401
  • 358
  • 0
دریافت ستاره طلایی تعالی سازمانی توسط شرکت توسعه سیاحتی سپاهان برای نخستین بار
دریافت ستاره طلایی تعالی سازمانی توسط شرکت توسعه سیاحتی سپاهان برای نخستین بار

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، اختتامیه سومین جشنواره ارزیابی تعالی شهرداری اصفهان در سال 1401 با حضور سازمان‌ها و شرکت‌های شرکت کننده در این جشنواره در محل کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد. در این مراسم مصطفی اعتصامی، مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری اصفهان اظهارداشت: امروز نمی‌توانیم به صورت تک‌بعدی به حوزه‌های مختلف شهرداری اصفهان نگاه کنیم و تنها مولفه‌های خاصی ملاک ارزیابی ما باشد، به همین دلیل برای تحقق اهداف شهرداری مدل ارزیابی تعالی سازمانی مدنظر قرار گرفت.

وی افزود: ارکان اصلی الگوی تعالی سازمانی متذکر مفاهیم بنیادی، معیارها و منطق ارزیابی است که در این راستا از مفاهیم بنیادی می‌توان به رهبری آینده‌نگر و یا مسئولیت‌پذیری اجتماعی اشاره کرد.

مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری اصفهان با بیان آنکه نخستین گام ارزیابی تعالی سازمانی فرهنگ‌سازی و اجرای دوره‌های مختلف آموزشی برای تمامی سازمان‌های شهرداری است، بیان کرد: در این دوره از جشنواره تعالی سازمانی 15 سازمان و 5 شرکت داشتند که براساس امتیازات کسب شده از یک ستاره تا 4 ستاره مورد رتبه‌بندی قرار گرفتند.

وی با اشاره به دستاوردهای این جشنواره خاطرنشان کرد: ازجمله دستاوردهای سومین جشنواره ارزیابی تعالی سازمانی شهرداری اصفهان می‌توان به انجام کار گروهی منسجم در ابعاد مختلف، آشنایی بیش از پیش با فعالیت همکاران در مجموعه‌های مختلف شهرداری و طرح موضوعات چالشی و نقاط قابل بهبود و تبادل تجارب اشاره کرد.

اعتصامی تصریح کرد: از دیگر دستاورهای این جشنواره می‌توان به شناسایی 1293 نقطه قوت، 2731 نقطه قابل بهبود، 68 تجربه برتر و 736 پروژه بهبودی اشاره داشت که 75 درصد از پروژه‌های بهبودی تعریف شده برای سازمان‌ها در 6 بخش استراتژی، مدیریت ذی‌نفعان، سرمایه‌انسانی، مدیریت فرایندها و نتایج و شاخص ها تقسیم‌بندی می‌شوند.

دست‌یابی به اهداف پایدار سازمانی با تداوم منسجم ارزیابی تعالی سازمانی

مسعود ابراهیمی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، اظهارداشت: در این دوره از جشنواره تعالی سازمانی شاهد کار گروهی بسیار منسجم بودیم و باید به این موضوع اشاره داشت که سازمان‌های شرکت کننده در تعالی سازمانی در بخش‌های از شهرداری مناطق بهتر عمل کرده بودند. از نقاط قوت جشنواره تعالی سازمانی اصفهان حضور ارزیابان شایسته است که برخی از این افراد در تعالی سازمانی ملی نیز حضور دارند.

وی افزود: ارزیابی خود براساس الگوی منسجم و استاندارد از مهم‌ترین کارکردهای مدل‌های تعالی سازمانی هستند. این مدل‌ها به شدت به برنامه‌ریزی کمک می‌کند. شهرداری اصفهان جزء نخستین شهرداری ها و کلانشهرها است که در مجموعه کشور برای چهارمین دفعه این الگو را اجرا و تکرار کرده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان گفت: ما دنبال آن هستیم که این الگوی سرآمد را در مجموعه شهرداری ترویج دهیم و با این ارزیابی مستمر متناسب با هدف‌ها و پروژه‌های بهبودی که در سازمان‌ها تعریف می‌شود بتوانیم به اهداف اصلی که همان کسب نتایج پایدار و دستیابی به اهداف مبتنی بر برنامه‌ریزی در سازمان‌ها است، دست یابیم.

در این دوره از جشنواره پیرو حضور شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، تمامی اقدامات و فعالیت‌های این مجموعه در 7 محور توسط ارزیابان مطرح شهری و کشوری مورد بررسی موشکافانه قرار گرفت و در جمع امتیازات اخذ شده، این شرکت توانست ضمن اخذ تندیس، ستاره طلایی جشنواره ارزیابی تعالی شهرداری اصفهان در سال 1401 را دریافت کرد.

در مسیر بهبود فرایندها وعملکردها تلاش خواهیم کرد

سعید ساکت، مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان پیرامون این موضوع اظهارداشت: شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، با انجام اصلاحات زیرساختی و تلاش بر بهبود فرایندها و عملکردها در حوزه درون سازمانی و برون‌سازمانی سعی بر گام برداشتن در مسیر توسعه پایدار دارد.

وی با اشاره به کسب نتایج پایدار سازمانی به عنوان یکی از شاخص‌ترین اهداف ارزیابی تعالی سازمانی شهرداری اصفهان، بیان کرد: این شرکت به دنبال آن  است تا با پیگیری این هدف شاخص، ضمن ساماندهی در تمامی اقدامات حوزه سرگرمی و گردشگری، فرایندها و روندهای لازم در پیشبرد اهداف خرد و کلان را تعریف نموده و در مسیر واحد مدیریت شهری حرکت کند.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به دریافت ستاره طلایی این دوره از جشنواره ارزیابی تعالی سازمانی ادامه داد: این اتفاق فرخنده به دنبال رهنمودهای ارزیابان شایسته این دوره از جشنواره تعالی و تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل تلاشگر شرکت توسعه سیاحتی سپاهان به دست آمده که آن را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر