ظرفیت شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی سپاهان فراتر از شهر اصفهان و حتی کشور است/ احداث بزرگترین چرخ‌وفلک کشور در اصفهان
  • دوشنبه 7 شهریور 1401
  • 453
  • 0
ظرفیت شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی سپاهان فراتر از شهر اصفهان و حتی کشور است/ احداث بزرگترین چرخ‌وفلک کشور در اصفهان
ظرفیت شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی سپاهان فراتر از شهر اصفهان و حتی کشور است/ احداث بزرگترین چرخ‌وفلک کشور در اصفهان

 به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، نشست کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با موضوع بررسی فعالیت‌های شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان باحضور اعضای این کمیسیون، معاونان شهرداری اصفهان و مدیران شهری در محل مجتمع گردشگری صفه برگزار شد. در این نشست محسن رنجبر، معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان اظهارداشت: هنگامی که شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان به مدیریت جدید آن واگذار شد، این شرکت به لحاظ نیروی انسانی مشکلات فراوانی داشت و نیروهای این شرکت دچار بی‌انگیزگی شدیدی بودند.

وی با بیان آنکه انتخاب هیئت مدیره کارآمد برای شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان از تأکیدات شهردار بود، افزود: این موضوع با موفقیت انجام شد و با پشتیبانی‌هایی که دوره ششم شورای اسلامی شهر انجام داد، منابع اعتباری خوبی به این شرکت اختصاص یافت. پس از توقف طولانی، پلمب تله‌سیژ ناژوان، تله‌کابین صفه و واگذاری که در شهر رویاها در دوره قبل مدیریت شهری انجام شده بود، همگی رفع و در فرایندهای عملکردی بهبود حاصل شد و امروز شاهد موفقیت روز افزون این شرکت در عرصه ارائه خدمات تفریحی به شهروندان و گردشگران هستیم.

رنجبر تصریح کرد: لازم است هم‌افزایی کامل در مجموعه مدیریت شهری انجام شود تا شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان در مسیر توسعه آتی خود قرار بگیرد. ضروری است تا در مسیر توسعه زیرساخت‌های تفریحی گام برداریم. ظرفیت شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری فراتر از شهر اصفهان و حتی کشور ایران است و می‌تواند در منطقه نیز به ارائه خدمات بپردازد.

باید در اصفهان پیرامون گردشگری هدف‌گذاری نقطه‌ای مناسبی صورت پذیرد

مجتبی شاهمرادی، معاون فرهنگی شهردار اصفهان با بیان آنکه گردشگری مفهوم وسیعی دارد و در این راستا باید فهم مشترک خود را از موضوع گردشگری بیان کنیم، اظهارداشت: یکی از مشکلات اصفهان نبود هدف‌گذاری نقطه‌ای در زمینه گردشگری است، که باید به صورت دقیق مشخص شود هدف ما از ورود گردشگر چیست؛ آیا قصد افزایش تعداد گردشگر و جذب بیشتر آنان برای اسکان را داریم یا هدف ما بهره‌مندی از خدمات و تقویت مباحث درآمدی متأثر از گردشگر است.

وی افزود: باید این نقطه‌گذاری‌ها در مدیریت شهری پیرامون اهداف ترسیم شود. لازم است مسائل تفریحی و گردشگری را از یکدیگر جدا کنیم، در این راستا معتقدم بستر شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان برای موضوعاتی همچون سازمان گردشگری مناسب نیست، اما برای تمرکز بر موضوعات تفریحی بسیار مناسب است. اکنون توسعه ابرسازه‌های تفریحی نقطه‌گذاری بسیار خوبی در اهداف توسعه‌ای این شرکت است.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، تنها بر حوزه نرم‌افزاری گردشگری تمرکز داریم و روی مسائلی همچون تولید محتوا و معرفی نقاط گردشگری و مباحث فرهنگی فعالیت کرده‌ایم، اما وارد مباحث زیرساختی گردشگری نشده‌ایم.

مباحث تفریح و گردشگری 2 مقوله جدای از یکدیگر است

مهدی بقایی، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان آنکه برای راه‌اندازی سازمان گردشگری با موانع جدی روبه‌رو هستیم، اظهارداشت: با توجه به اینکه ستاد دائمی سفر برای اجرا از سوی استانداری به شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود، این بستر می‌تواند قوی‌ترین ساز و کار موجود در زمینه مباحث گردشگری باشد. باید به این موضوع توجه داشت که مباحث تفریح و گردشگری 2 مقوله جدای از یکدیگر هستند.

وی افزود: از نظر قانونی، ستاد دائمی سفر می‌تواند ارتباط گیری با هتل‌ها، اصناف و آموزش و پرورش را انجام دهد؛ حوزه اداره گردشگری در دل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از جنس مباحث فرهنگی و نرم‌افزاری است.

جذب سرمایه و تحقق سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری با همکاری شهرداری از اولویت‌ها است

مصطفی نباتی‌نژاد، رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ذیل کمیسیون اقتصادی، گردشگری و حقوقی شورای اسلامی شهر 2 کارگروه توسعه گردشگری و کارگروه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، کار خود را آغاز کرده است. در این راستا به تازگی با معاون جدید گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان جلسات و گفت‌وگوهای فشرده‌ای در خصوص توسعه گردشگری در شهر اصفهان داشته‌ایم.

وی پیرامون اقدامات صورت گرفته کارگروه توسعه گردشگری در زمینه رایزنی، دیپلماسی و پیگیری، ادامه داد: جلسات متعدد هم‌افزایی، مسئله‌شناسی با حضور ذی‌نفعان در ابعاد مختلف گردشگری و صنایع دستی برگزار خواهد شد تا ایده‌ها و نظرات آنها را دریافت و درصدد رفع مشکلات برآییم. ذی‌نفعان در سایر نهادها نیز باید برای رفع مشکلات حوزه گردشگری دور یک میز جمع شوند تا در قالب تفاهم‌نامه‌هایی اتفاقات مبارکی رقم بخورد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: پیگیری تصویب تقویم رویدادهای گردشگری، تعامل با کارگروه بافت تاریخی شهر به منظور بازدید از محورهای تاریخی شهر که به عنوان سنگ بنای گردشگری شهر محسوب می‌شود، بازدید از سایت‌های جدیدالاحداث گردشگری، بازدید از زیرساخت‌های در حال ساخت همچون هتل‌ها، منطقه گردشگری صفه و ناژوان، بررسی زیرساخت‌های مواصلاتی و حمل‌ونقل ریلی، پایانه‌ها و فرودگاه، پیگیری برگزاری رویدادهای حل مسئله و نوآورانه با حضور کارآفرینان جوان از جمله برنامه‌های کارگروه توسعه گردشگری شورای اسلامی شهر است.

وی با بیان آنکه در حال حاضر در شهرداری اصفهان ساختاری مبنی بر سازمان گردشگری وجود ندارد و دستور این جلسه نیز چاره‌سازی برای ایجاد ساختاری در حوزه گردشگری است، بیان کرد: تنها در سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، یک اداره گردشگری وجود دارد که باید تقویت شود. نظرات مختلفی در زمینه ایجاد سازمان گردشگری وجود دارد، نخستین نظر ساماندهی وضع موجود و مدیریت وضع موجود به صورت بهینه است، اما معتقد هستیم نباید وقت خود را تنها صرف ساختارسازی و بهینه‌سازی کرد.

نباتی‌نژاد گفت: جذب سرمایه و تحقق سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری با همکاری شهرداری از اولویت‌ها است، امروز باید از زیرساخت‌های گردشگری موجود در شهر به نحو احسن بهره ببریم و ارتقای عملکرد آنها را دنبال کنیم.

توجه به مشکلات نیروهای انسانی از دستاوردهای مهم شرکت توسعه سیاحتی سپاهان است

احمد شریعتی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهارداشت: اصفهان باید با الگوگیری از دیگر کلانشهرها از ظرفیت گردشگری و افزایش رونق اقتصادی بیشتر بهره‌برداری کند. با توجه به برگزاری بازی‌های جام جهانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس شهرهایی مانند شیراز به دنبال ورود گردشگر به منطقه خود و افزایش توریست در شهر خود هستند. اصفهان در زمینه میراث ملموس و ناملموس بسیار غنی است، اما افسوس که برند گردشگری اصفهان با وجود این منابع غنی به نحو شایسته تثبیت و حفظ نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در زمینه زیرساخت‌های گردشگری در شهر اصفهان همچون هتل‌ها مشکل اساسی داریم، گفت: اصفهان از دیگر کلانشهرهای کشور مانند تبریز در این زمینه عقب افتاده است. امروز باید جهت توسعه گردشگری و افزایش ورود گردشگران داخلی از قدرت فضای مجازی و رسانه، برای معرفی مراکز گردشگری و امکانات تفریحی بهره ببریم.

عضوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان می‌تواند بر تقویت تعامل با راهنمایان گردشگری، افزایش ارتباط با انجمن‌های گردشگری، فعال کردن زمینه توریست مذهبی، گردشگر سلامت و گردشگر تفریحی، برای دستیابی به اهداف خود اقدام کند، خاطرنشان کرد: ارتباط با مراکز حمل‌ونقلی شهر همچون راه آهن، پایانه‌ها و سازمان تاکسیرانی برای بهبود ارتباط‌گیری با گردشگران، بهره‌گیری از ظرفیت خواهرخوانده‌های شهرداری اصفهان برای رونق گردشگری و تمرکز بر فضاهای جدید گردشگری شهر مانند کوه نخودی، کوه قائمیه و کوه آتشگاه از دیگر پیشنهادات برای توسعه گردشگری ذیل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان است.

وی گفت: توجه به نیروی انسانی و پیگیری رفع مشکلات کارکنان در شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان از موضوعات با اهمیت و دستاوردهای مهم مدیریت جدید در این شرکت است، چرا که نسبت به نیروی انسانی در دوره‌های قبل یک بی تفاوتی و بی‌توجهی شده بود که بی‌انگیزگی کارکنان را به دنبال داشت.

شرکت توسعه سیاحتی سپاهان می‌تواند بسترساز مناسبی برای توسعه امکانات گردشگری باشد

سیدامیر سامع رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گفت: ابتدا باید شرح وظایف و اهدافی که در اساسنامه سازمان گردشگری در گذشته تصویب شده است را بررسی و بازنگری کنیم، سپس چهارچوب‌های موتور محرک آن تهیه شود. شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان باید سعی کند در این زمینه پیشنهاداتی را ارائه دهد، در واقع این شرکت باید یک بسترساز مناسب و هماهنگ‌کننده جهت توسعه امکانات گردشگری در شهر باشد.

وی با بیان آنکه در حال حاضر توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان در زمینه امکانات فنی، نیروی انسانی متخصص و شناخت دستورالعمل‌ها در کشور منحصر به فرد است، افزود: این شرکت در بخش طراحی، مشاوره و نظارت بر اجرا در بحث بالابرها در کشور می‌تواند نقش اصلی داشته باشد و این یکی از عرصه‌های درآمدی شرکت تلقی می‌شود.

ضرورت‌ بهره‌مندی موثر از ظرفیت‌های حوزه گردشگری در اصفهان

احمد رضا مصور رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان اظهارداشت: در اقتصاد شهری موضوع درآمدهای گردشگری اصفهان نزدیک به صفر است، حتی ستاد دائمی سفر اصفهان در این سال‌ها جز هزینه برای شهر اصفهان دستاوردی نداشته است. شهرداری اصفهان باید طرحی برای رونق گردشگری و توسعه آن جهت افزایش درآمد اقتصادی شهر تهیه کند.

وی با بیان آنکه در شورای اسلامی شهر این مهم بررسی شد که برای تحقق درآمد اقتصادی باید از ظرفیت‌های موجود بهره بُرد یا سازمان گردشگری را راه‌اندازه کنیم، ادامه داد: حال این سوال مطرح است که شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان ظرفیت انجام مأموریت‌های نوین با دید درآمد اقتصادی در شهر را دارد. در شهرهای مهم دنیا استفاده‌های بی‌نظیری از حداقل‌ترین امکانات در زمینه گردشگری می‌شود، اما شهر اصفهان با وجود داشتن صدها برابر قابلیت بیشتر، از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود.

ضرورت تهیه سبد تفریحی ویژه شهروندان، مردم سایر کشورها و گردشگران بین‌المللی

علی صالحی امروز عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه مزیت نسبی شهر اصفهان بر اساس اسناد و سیاست‌گذاری‌ها بر 2 پایه علم و فناوری و گردشگری تعریف شده است، بیان کرد: در این راستا یکی از مزیت‌های رقابتی گردشگری اصفهان با سایر شهرهای کشور این است که حوزه‌های تفریحی نوین و میراث تاریخی در کنار یکدیگر قرار دارند. بر اساس نظرسنجی که در نوروز ۱۴۰۱ انجام شد، نزدیک به ۵۰ درصد مسافران نوروزی، هدف خود را از سفر به شهر اصفهان استفاده از مکان‌های تفریحی شهر بیان کرده بودند، بنابراین باید زیرساخت‌های خود را در زمینه تفریحی ارتقا و توسعه دهیم.

وی با بیان آنکه به منظور جذب سرمایه‌گذار در عرصه بین‌المللی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و ایجاد جذابیت برای سفر در بین گردشگران، چاره‌ای جز ساماندهی یک بسته تفریحی، گردشگری و تجمیع ظرفیت‌ها و امکانات موجود نداریم، خاطرنشان کرد: برخی از مراکز تفریحی و گردشگری در شهر اصفهان به خوبی حتی برای شهروندان معرفی نشده است، برنامه‌ریزی جامع و ارائه یک سبد تفریحی به شهروندان، مردم سایر شهرهای کشور و حتی به حوزه گردشگری بین‌المللی ضروری است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های جهانی تا سال ۲۰۳۰ کریدورهای گردشگری در جهان شکل می‌گیرد که باید نقشی برای اصفهان در این کریدورها ترسیم کرد. پیشنهاد می‌کنم برای تحقق توسعه گردشگری باید به سرعت در یک بازه زمانی 2 هفته‌ای، ظرفیت‌های گردشگری و تفریحی شهر احصا و با حفظ مالکیت به شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان واگذار شود.

وی با بیان آنکه شرکت توسعه سیاحتی سپاهان را درگیر امور اجرایی و اداری نکنیم، چرا که چابک بودن شرکت از مزیت‌های عملکردی است، بیان کرد: باید نسبت به حوزه گردشگری و تفریحی نگاه بخش خصوصی را داشته باشیم. با سه شاخصه ارتقای کیفیت، افزایش گردشگری و ارتقای زیرساخت‌ها باید برنامه‌ها را طراحی کنیم، البته شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان چنین ظرفیتی را در کنار دیگر بخش‌ها دارد.

صالحی با بیان اینکه اساسنامه شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان ظرفیت دارد که پیشنهادات در عرصه گردشگری را انجام دهد، گفت: اگر رخوت سال‌های گذشته در شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان همچنان ادامه داشت، در نوروز ۱۴۰۱ نمی‌توانستیم در زمینه ارائه خدمات به مسافران موفق عمل کنیم که با تدابیر و همت مدیریت جدید این شرکت، آبروی شهر اصفهان حفظ شد.

سازمان گردشگری به منظور تقویت و ارتقای زیرساخت‌های گردشگری در شهرداری اصفهان راه‌اندازی شود

عباس حاج‌رسولی‌ها رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ضرورت راه‌اندازی سازمان گردشگری در شهرداری اصفهان، اظهارداشت: خلأ و نبود سازمانی همچون سازمان گردشگری از چندین سال قبل در مدیریت شهری احساس می‌شد. حدود ۱۰ سال گذشته، تصمیم به راه‌اندازی سازمان گردشگری در شهرداری اصفهان گرفته شد، بر این اساس در دوره چهارم شورای اسلامی شهر اساسنامه سازمان نیز تدوین و به تصویب رسید، اما با مخالفت استانداری وقت به دلیل موازی کاری از دستور کار خارج شد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع گردشگری سلامت از نکات مهمی است که نمی‌توان از آن غفلت کرد، افزود: شهر اصفهان ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه دارد، بنابراین باید موضوع گردشگری سلامت به صورت ویژه فعال شود. بی‌توجهی به شوراها و بهره‌برداری نکردن از ظرفیت‌های بالقوه شوراهای محلی و منطقه‌ای از نقاط ضعف تمام دولت‌ها بوده است، به منظور تقویت و ارتقای زیرساخت‌های گردشگری، باید سازمان گردشگری در شهرداری اصفهان راه‌اندازی شود.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان و کشور ایران دارای ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در زمینه گردشگری است، اما از آن به درستی استفاده نمی‌شود، به عنوان مثال سالن همایش‌های بین‌المللی اصفهان به اذعان بیشتر کارشناسان وزارت امور خارجه ظرفیت بی‌نظیری در منطقه خاورمیانه است که باید به خوبی از آن بهره برد. ما نباید در زمینه گردشگری و توسعه آن در شهر اصفهان، معطل نسخه‌های مجلس و دولت بنشینیم، بر این اساس پیشنهاد می‌شود شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان به عنوان مدیریت سازمان گردشگری فعال شود.

وی با بیان آنکه به راه‌اندازی سازمان گردشگری در مدیریت شهر اصفهان نیاز داریم، بیان کرد: بنابراین باید تا مرحله تصویب وزارت کشور، پیگیری‌های آن را انجام دهیم. ظرفیت صنعت در اصفهان اشباع شده است و باید به سمت مباحث خدماتی، گردشگری و تفریحی برویم و بر این امور تمرکز کنیم تا موضوع درآمدی نیز محقق شود.

در اقدامات شرکت توسعه سپاهان صنعت و گردشگری را به طور توأمان دیدیم

فرزانه کلاهدوزان، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اقدامات فنی، مهندسی و مکانیکی صورت گرفته پیرامون استانداردسازی ابرسازه‌های تفریحی اصفهان کار بی‌نظیری است. این اقدامات فنی نمونه بارز اقدام و کار جهادی است چرا که با خطرات و سختی‌های زیادی مواجه است.

وی افزود: گردشگری سلامت جزء ظرفیت‌هایی است که برای اصفهان می‌توانیم متصور باشیم که اصفهان در آن عقب هستیم. شهر ما شهر مشاغل برای کودکان ندارد که می‌توان با راه‌اندازی این شهر بخش‌های مختلفی را در حوزه سلامت ایجاد کرد که به واسطه این کار هویت کودکان ما حفظ می‌شود و توان ما در حوزه سلامت به منصه ظهور گذاشته می‌شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در این شرکت صنعت و گردشگری را به طور توأمان دیدیم و نکته جالبی بود. برخی کارها در اصفهان صورت می‌پذیرد که تنها در اصفهان انجام می‌شود و در هیچ جای دیگر شاهد آن هستیم که برخی از اقدامات این شرکت جزء همان کارهایی است که تنها در اصفهان صورت می‌پذیرد.

انجام هزاران ساعت اقدامات فنی و مهندسی در مسیر استانداردسازی ابرسازه‌های تفریحی اصفهان

سعید ساکت، مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به پنج هزار ریز اقدام به منظور استانداردسازی تله‌کابین صفه اظهارداشت: تله‌کابین صفه بعد از نزدیک به ۹ ماه تعطیلی، آذرماه سال ۱۴۰۰ با رویکرد ارتقای سطح ایمنی و سلامت شهروندان و گردشگران نصف‌جهان و همچنین بهبود شرایط بهره‌برداری، با کار جهادی و شبانه‌روزی بیش از ۴۰ نفر در فرایند استانداردسازی قرار گرفت. تله‌کابین صفه از بیست‌وهشتم اسفندماه سال گذشته بار دیگر مجوز بهره‌برداری خود را از سازمان ملی استاندارد دریافت کرد و از نوروز ۱۴۰۱ پذیرای مردم و گردشگران اصفهان شد.

وی با اشاره به شاخص‌ترین اقدامات انجام شده در فرایند استانداردسازی تله‌کابین صفه در مدت 3 ماه فعالیت جهادی، گفت: استاندارد سازی تله‌کابین با فعالیت ۷۵۰۰ نفر- ساعت کار در بخش‌های تأسیسات مکانیکی، برقی و عمرانی، 4 هزار نفر ساعت فعالیت‌های کارشناسی، اجرایی، خدماتی، ایمنی و اقتصادی انجام شده است. مهار بوکسل، بررسی وزنه تعادل و تست شفت تمامی قرقره‌های سیستم کشش خط و کانتر وزنه در ۹ شبانه‌روز، مهار وزنه ۶۰ تنی خط یک تله‌کابین با ساخت سازه وینچ دست‌ساز کارشناسان تخصصی شرکت برای نخستین‌بار از مهم‌ترین اقدامات برای استاندارد سازی تله‌کابین بوده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان تصریح کرد: اصلاح و متعادل‌سازی حرکت وزنه تعادل خط تله‌کابین پس از نزدیک به ۱۷ سال برای نخستین‌بار، خرید متریال و ساخت شفت اصلی تله‌کابین با تکنولوژی کاملاً بومی و مطمئن با تأیید سازمان ملی استاندارد، انجام بیش از پنج هزار عنوان اقدام فنی، مکانیکی، خدماتی، اجرایی و مهندسی در مجموعه گردشگری صفه، خرید بیش از ۱۷ هزار قطعه مورد نیاز فرایند استانداردسازی از دیگر اقدامات شرکت برای ایمن سازی تله‌کابین صفه است؛ البته در فرایند استاندارد سازی تله‌کابین صفه بیش از ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

هزینه ۳۰ میلیارد ریالی برای استانداردسازی تله‌سیژ

وی از آماده‌باش مهندسی در تله‌سیژ ناژوان خبر داد و گفت: طولانی‌ترین خط تله‌ سیژ اتوماتیک ایران از جمله ابرسازه‌های تفریحی کلان‌شهر اصفهان قلمداد می‌شود که در حاشیه زاینده‌رود با مسافتی بالغ بر ۱۹۲۵ متر به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند. پس از توقف ۹ ماهه این مجموعه، استانداردسازی این خط با توان متخصصان، مهندسان فنی و همکاران توانمند شرکت انجام شد و پس از ۱۰۳ روز فعالیت شبانه‌روزی و فشرده، این ابرسازه تفریحی بیست‌وششم اسفندماه ۱۴۰۰، بار دیگر مجوز بهره‌برداری خود را از سازمان ملی استاندارد دریافت کرد و از نوروز ۱۴۰۱ در اختیار گردشگران نصف‌جهان قرار گرفت.

ساکت با اشاره به شاخص‌ترین اقدامات فنی فرایند استانداردسازی تله‌سیژ که در مدت سه ماه انجام شد، خاطرنشان کرد: استانداردسازی تله‌سیژ ناژوان با فعالیت بیش از 2 هزار نفر ساعت کار کارشناسی، اجرایی، خدماتی، ایمنی و اقتصادی و اجرای بیش از ۷۵۰۰ نفر ساعت کار تأسیسات مکانیکی، برقی و عمرانی انجام شده است. برای استانداردسازی تله‌سی‌یژ ناژوان۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است، عملیات مقاوم‌سازی در مقابل خردگی و فرسایش برای ستون‌های اصلی هر 2 ایستگاه تله‌سیژناژوان، بازسازی تجهیزات موتورخانه و سیستم کشش خط تله‌سیژ از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش است.

ایمن‌سازی ۷۰ دستگاه بازی شهر رویاها

وی با اشاره به ایجاد فرصت‌های جذاب برای افزایش نشاط در شهر رویاها، گفت: وسیع‌ترین مجموعه تفریحی شهربازی کشور، در کمربندی شرق اصفهان با بیش از ۱۷ هکتار مساحت در دو بخش بازی‌های فضای بسته و فضای باز فعال است. مجموعه شهر رویاها در سه‌ماه پایانی سال ۱۴۰۰، بار دیگر در فرایند استانداردسازی و بهبود فعالیت خود قرار گرفت و مجوز بهره‌برداری یک ساله خود را با تأیید اداره‌کل استاندارد استان اصفهان دریافت کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان اینکه ظرفیت پذیرش روزانه در مجموعه شهر رویاها به صورت همزمان شش هزار نفر است، تصریح کرد: استانداردسازی شهر رویاها با فعالیت بیش از شش هزار نفر ساعت کار فنی، مکانیکی، تأسیساتی و برقی و بیش از ۱۰ هزار نفر- ساعت اقدامات خدماتی، عمرانی، زیباسازی، فضاسازی و بازرگانی انجام شده است.

وی از راه‌اندازی و بهره‌برداری دو بازی سینمای چندبعدی دنیای زیرآب و همچنین دنیای آبی مجموعه شهر رویاها بعد از نزدیک به 3 سال خبر داد و تصریح کرد: دریافت و تمدید مجوز استاندارد بهره‌برداری مجموعه دو ماه زودتر از پایان دوره ضرورت نیز با تلاش همکاران تحقق یافت.

احداث بزرگترین چرخ و فلک کشور در اصفهان

ساکت با اشاره به ارتقای زیرساخت‌های تفریحی شهر زندگی، از ورود ابرسازه‌های تفریحی به نصف‌جهان خبر داد و گفت: ایجاد زیرساخت‌های تفریحی و سیاحتی مناسب برای اصفهان به عنوان «شهر زندگی»، از جمله مهمترین رویکردهای مدیریت شهری این کلان‌شهر است و این شرکت در این راستا، برنامه‌های مهمی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در خصوص مهمترین اهداف و برنامه‌های پیش‌روی این شرکت، تصریح کرد: توسعه ابرسازه‌های تفریحی کلان‌شهر اصفهان با رویکرد ارتقای گردشگری نصف‌جهان و جذب ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه در حوزه گردشگری و تفریح اصفهان در اولویت برنامه‌های این شرکت است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان اینکه درصدد احداث بزرگترین چرخ و فلک ایران و یکی از پنج چرخ و فلک بزرگ دنیا با عنوان چشم اصفهان به ارتفاع ۲۲۲ متر هستیم، اظهار کرد: احداث خط دوم تله‌سیژ ناژوان به طول بیش از پنج کیلومتر حد فاصل میدان سهروردی تا کوه آتشگاه و راه‌اندازی خط دوم تله‌کابین صفه حدفاصل ایستگاه دوم تله‌کابین تا قله کوه صفه در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: احداث مجموعه بانجی جامپینگ، رستوران گردان و زیپ‌لاین دوچرخه در مجموعه شهر رویاها، احداث پارک آبی بزرگ اصفهان، راه‌اندازی مجموعه تِم‌پارک بزرگ اصفهان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، احداث بزرگترین شهربازی معارفی در استان اصفهان از جمله برنامه‌های این شرکت در راستای توسعه زیرساخت‌های تفریحی شهر اصفهان است.

ساکت خاطرنشان کرد: نقطه‌یابی گردشگری به منظور جانمایی و احداث شهربازی‌های مناطق اصفهان، احداث پارک برفی اصفهان، راه‌اندازی مرکز بولینگ مجموعه گردشگری ناژوان، اجرای مجموعه خیابان غذا در یکی از نقاط طلایی کلان‌شهر اصفهان نیز از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت است.

وی اظهار کرد: بهبود معماری ایستگاه‌های یک و دو تله‌کابین صفه، راه‌اندازی هتل و مجموعه تجاری شهر رویاها، اصلاح سامانه فروش بلیت مجموعه شهر رویاها و بهبود فرایندهای اقتصادی مجموعه‌ها از دیگر اولویت‌های این شرکت است.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر