در آستانه آیین افتتاحیه بهره‌برداری از پروژه‌های تفریحی و گردشگری؛ سبدی از اقدامات فنی، فرهنگی، زیرساختی، عمرانی و برقی در مجتمع گردشگری صفه
  • دوشنبه 10 اردیبهشت 1403
  • 48
  • 0
در آستانه آیین افتتاحیه بهره‌برداری از پروژه‌های تفریحی و گردشگری؛ سبدی از اقدامات فنی، فرهنگی، زیرساختی، عمرانی و برقی در مجتمع گردشگری صفه
در آستانه آیین افتتاحیه بهره‌برداری از پروژه‌های تفریحی و گردشگری؛ سبدی از اقدامات فنی، فرهنگی، زیرساختی، عمرانی و برقی در مجتمع گردشگری صفه

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، شرکت توسعه سیاحتی سپاهان با پیگیری‌های مداوم صورت گرفته در حوزه توسعه ظرفیت‌های تفریحی و گردشگری طی 3 سال گذشته، توانست اقدامات شاخص زیرساختی، فنی و توسعه محوری را در راستای ارائه خدمات جدید تفریحی به شهروندان اصفهان، شهر زندگی و تمامی گردشگران نصف جهان انجام دهد.

پس از تکمیل فرایند استاندارد سازی و ورود به چرخه بهبود محیطی هم اکنون آیین بهره‌برداری از پروژه گردشگری کوه‌ نور صفه و 15 پروژه زیرساختی، تفریحی و گردشگری با حضور مدیران واصحاب رسانه معرفی گام اول ورود شرکت به اقدامات توسعه ای در این محدوده شاخص دیار نصف جهان را معرفی میکند.

سعید ساکت، مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان در تشریح این اقدامات و عملیات عمرانی و فنی گازکشی پس از دو دهه در مجتمع گردشگری صفه اظهار داشت: این مجموعه به عنوان یکی از مراکز قابل توجه گردشگران، به واسطه نبود گاز با مشکلات مختلفی پیرامون جذب سرمایه‌گذار و ارائه خدمات آسان به مشتریان مواجه بوده، به همین منظور احداث خط لوله گاز برای مصرف سرمایه‌گذاران و مجتمع اداری این مجموعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که همین امر موجب جذب 5 ظرفیت غذایی و گردشگری جدید در مجتمع گردشگری صفه شده است.

وی با بیان اجرای این پروژه در مدت زمان 45 روز تداوم داشت، گفت: در این مدت بیش از ۲۸۸۰ نفر-ساعت کار عمرانی، فنی، برقی و تخصصی انجام گرفته است. پروژه گازکشی مجتمع گردشگری صفه به دو بخش عمرانی و مکانیکی تقسیم می‌شود، در این پروژه پس از تعیین مسیر گازکشی توسط متخصصان واحد عمران شرکت توسعه سیاحتی سپاهان، پیمانکار و کارشناس ناظر، حفاری به طول ۵۰۰ متر انجام شده و پیرو آن بیش از ۶۰۰ متر لوله‌کشی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان آنکه به‌منظور کسب اطمینان بیش از پیش نسبت به اقدامات فنی و تخصصی انجام شده و سلامت پروژه گازکشی، عملیات رادیوگرافی به صورت رندوم از هفت نقطه جوش خط لوله گاز این مجموعه انجام شد، گفت: از جمله مزایا و اثرات گازکشی در مجتمع گردشگری صفه می‌توان به تسهیل جذب سرمایه‌گذاران مستعد، صرفه‌جویی و کاهش مصرف انرژی برق و ارائه خدمات مؤثر به کارکنان فعال در این مجموعه اشاره کرد.

نام وطن در ارتفاع 55 متری به اهتزاز درآمد

وی پیرامون احداث برج پرچم 55 متری بر فراز بام اصفهان اظهار داشت: این برج در نقطه‌ای واقع شده که از محل بزرگراه‌های شاخص شهر در جنوب اصفهان دید ویژه‌ای دارد. در این رابطه با مجموعه‌ای از شرکت‌های طراح و دانش بنیان صحبت شد و تعاملاتی صورت گرفت.

ساکت با اشاره به شرایط کوهستانی و بادگیر بودن منطقه گفت: محاسبات لازم از نظر مهندسی و میزان وزش باد و تنش‌های احتمالی انجام شد، سپس خرید تجهیزات انجام و پس از ۱۰ روز نماد پرچم مقدس کشور در صفه به اهتزاز درآمد.

وی با بیان آنکه توجه به ارتفاع پروژه مجوزهای ویژه نیز از مراجع ذی‌صلاح دریافت شده است، بیان کرد: با توجه به ارتفاع این برج، نیاز بود تا سازه از استحکام بالایی برخوردار باشد، پس در عملیات بتن‌ریزی نظارت کامل انجام و ۱۵۰ تن بتن ریزی و بیش از سه تن آرماتوربندی انجام گرفت، همچنین تابلو برق، سیستم هشدار متصل به سولار، گیربکس برقی و سیستم ارتینگ توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان اجرا شده است.

زیرساخت، پشتوانه مستحکم ارائه خدمات با کیفیت

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان پیرامون اقدامات ویژه صورت گرفته حوزه IT و فناوری اطلاعات گفت: انجام برخی اقدامات حوزه فناوری اطلاعات باتوجه به وسعت مساحت اماکن شرکت توسعه سیاحتی سپاهان و تعدد ارائه خدمات متنوع ضرورت ویژه‌ای داشته که در این خصوص برخی اقدامات برای نخستین بار صورت پذیرفته است.

وی افزود: از جمله این موارد می‌توان به راه‌اندازی سیستم تیکتینگ، ایجاد لینک ارتباطی فیبر نوری، راه‌اندازی سیستم بکاپینگ، مدیریت اینترنت، راه‌اندازی دامین کنترلر در شرکت و گزارش‌گیری مداوم از شبکه اشاره کرد. همچنین تولید نرم افزارهای ارائه دهنده خدمات درون سازمانی و برون سازمانی از جمله این موارد است.

ساکت با بیان آنکه مجتمع گردشگری صفه به واسطه طبیعت و خدمات تفریحی بکر آن گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی و انجام مشورت‌ها با فعالان این حوزه اقدامات شاخصی پیرامون کاهش زمان ورود و خروج مسافران در مجتمع گردشگری صفه صورت پذیرفت که از جمله آنها می‌توان به آسیب‌شناسی علت بروز ترافیک در ورودی مجتمع گردشگری صفه، ایجاد بستر بیسیم برای استفاده صف‌شکن‌ها، ارتقای نرم افزاری و سخت‌افزاری رایانه‌های گیت ورودی و خروجی و افزایش سرعت اینترنت و استقرار اینترنت پشتیبان اشاره کرد.

وی با اشاره به به‌روزرسانی سیستم بلیت‌فروشی این مجموعه بیان کرد: استقرار کیوسک‌های فروش بلیت الکترونیک از دیگر اقدامات ویژه در راستای تسهیل و افزایش سرعت ارائه خدمات به گردشگران بوده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به انجام اقدامات عمرانی، فنی و تخصصی ویژه برای محقق شدن بالاترین استاندادرهای زیرساختی و به روز دنیا، گفت: در این خصوص بیش از 20 هزار مترمربع کابل‌کشی، نصب حدود 10 رک، نصب نزدیک به 60 لینک وایرلس به منظور برقراری ارتباط در تمامی اماکن، استقرار 150 مترمربع فیبر نوری در مجتمع گردشگری صفه صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای نظارت برخط و ارتقای امنیت در اماکن در مراکز تحت مدیریت این شرکت و در مجتمع گردشگری صفه، اقدامات طراحی و جانمایی نقشه استقرار دوربین‌های نظارتی، خریداری و اجرای و نگهداری بیش از 270 دوربین نظارت با بالاترین استانداردهای روز، نصب 35 دوربین نظارتی در محوطه اداری و انبار، نصب بیش از 50 دوربین در محوطه‌های ایستگاه‌های 1 و 2 تله‌کابین صفه با توان پوشش‌دهی تصویری به مساحت 50 هکتار انجام شد.

به‌روز، همچون قوانین ملی استاندارد

ساکت با اشاره به اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته طی دو سال اخیر در حوزه بهره‌برداری بهینه و ایمن از ابرسازه‌های تفریحی اصفهان، به ویژه تله‌کابین صفه گفت: به عنوان یکی از مهم‌ترین اصول ارائه خدمات ایمن استانداردسازی تله‌کابین صفه با انجام اقدامات تخصصی و فنی جهادی توسط تکنسین‌های بومی شرکت انجام شد که در این مسیر با انجام 5 هزار ریز اقدام مجوز استاندارد تله‌کابین صفه برای نخستین بار از سازمان ملی استاندارد کشور دریافت شد.

وی در این خصوص تلاش‌های مداوم ویژه‌ای برای به‌روز بودن و ارتقای سیستم فنی و مهندسی این خط صورت گرفت که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به تهیه 30 قفل‌ هنگر و پایان چالش تأمین قطعه در تله‌کابین صفه اشاره کرد.

پایان تأمین قطعات در تله‌کابین صفه

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به سایر اقدامات شاخص حوزه فنی گفت: انجام انواع آزمون‌های غیر مخرب، انجام تست‌های مراقبتی دوره‌ای توسط سازمان ملی استاندارد، اجرای گاید راهنمای وزنه تعادل 60 تنی تله‌کابین، انجام آزمون‌های کشش و نقشه‌برداری از تمامی دکل‌ها از جمله این اقدامات است.

اقدامات شاخص حوزه برق و تأمین انرژی

وی با اشاره به اقدامات شاخص صورت گرفته در حوزه تخصصی برق و تأمین انرژی اظهار داشت: همچنین انجام اقدامات محیطی در حوزه برق به منظور ارتقای ایمنی و کاهش فضاهای بی‌دفاع شهری از دیگر موارد پیگیری شده در پهنه‌های ارائه خدمات مجتمع گردشگری صفه بوده ا

ست. در این خصوص خریداری و جایگزینی 110 پایه چراغ LED در ایستگاه‌های یک و دو، خریداری و نصب 150 عدد پایه چراغ چمنی، ارتقای روشنایی محوطه تمامی پارکینگ‌ها فعالیت‌های فنی و تخصصی صورت گرفته در این حوزه است.

از جمله اقدامات زیباسازی نوری نیز می‌توان به اجری 26 لوستر تزئینی، تونل تزئینی باهم بهتریم در مساحتی حدود 80 متر مربع، انجام نورپردازی رنگی به طول 200 متر و نصب ریسه‌های تزئینی به طول 100 متر اشاره کرد.

لازم به ذکر است به منظور بهره‌برداری از اماکن نوین تفریحی و گردشگری مجتمع گردشگری صفه مراسم آیین بهره‌برداری از پروژه کوهِ نورِ صفه و 15 پروژه تفریحی، گردشگری و خدماتی با اعتباری بالغ بر 103 میلیارد تومان، امشب با حضور مدیران شهری و اصحاب رسانه در محل این مجموعه برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است به منظور بهره‌برداری از اماکن نوین تفریحی و گردشگری مجتمع گردشگری صفه مراسم آیین بهره‌برداری از پروژه کوهِ نورِ صفه و 15 پروژه تفریحی، گردشگری و خدماتی با اعتباری بالغ بر 103 میلیارد تومان، امشب با حضور مدیران شهری و اصحاب رسانه در محل این مجموعه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر