برای اولین‌بار؛ شهر رویاها میزبان «کشتی صبا»، «به وقت شام» و «سینما هیجان» شد!
  • یک شنبه 5 فروردین 1403
  • 155
  • 0
برای اولین‌بار؛  شهر رویاها میزبان «کشتی صبا»، «به وقت شام» و «سینما هیجان» شد!
برای اولین‌بار؛ شهر رویاها میزبان «کشتی صبا»، «به وقت شام» و «سینما هیجان» شد!

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، سفر را می‌توان لذت‌بخش‌ترین سرگرمی دانست که از دل شهرها شروع شده و به قاره‌های مختلف کشیده می‌شود. در روزگاری که همه‌چیز در احاطه یکجانشینی و فردیت است، نیاز به انجام تفریحات گروهی و رسیدن به آدرنالین، همان عنصر گمشده‌ای است که شهروندان و مسافران، کوچه‌به‌کوچه و شهربه‌شهر به دنبالش می‌گردند.

اگر در گذشته فقط سه ماه تابستان فرصتی برای رسیدن به اوقات فراغت بود، حالا با روی‌کارآمدن اینترنت و گوشی‌های هوشمند، تفریح تبدیل به یک امر دم‌دستی شده است که برای رسیدن به آن هیچ تحرکی لازم نیست. همین موضوع سبب شده که این نیاز اصلی بشر، تغییرات اساسی در ماهیت خود داشته باشد.

در این بین، شهرهای مختلف سعی می‌کنند تا با آوردن تجهیزات مدرن تفریحی و انواع‌های بازی‌های روز، این حلقه مفقوده را پیدا کنند. شهر اصفهان که با آثار باستانی خیره‌کننده، معماری زیبا و فضای فرهنگی پویا شناخته می‌شود، در بعد تفریحی نیز مطابق سلیقه مدرن به‌روزرسانی شده تا پاسخگوی این نیاز مهم باشد.

شهربازی شهر رویاها، به‌عنوان بزرگ‌ترین شهربازی کشور در اصفهان، این روزها پرچمدار بازی‌های جدیدی شده که بسیاری از آن‌ها برای اولین‌بار در ایران و اصفهان رونمایی شده‌اند. بازی‌های «سینمای هیجان»، «به وقت شام» و «کشتی صبا» که هرکدامشان با یک ویژگی منحصربه‌فرد آماده پذیرایی از ماجراجویان هستند.

تجربه همزمان هیجان و بازیگری در سینما هیجان

شهربازی‌ها تجربه‌ بی‌نظیری از خاطرات هیجان‌انگیز و بدون تکرار را برای ما فراهم می‌کنند. دانش و فناوری در شهربازی‌های امروزی تلفیق شده تا رشته‌های مختلف علمی و هنری با طراحی‌های خلاقانه و منحصربه‌فرد در یک محیط جذاب و پویا قابل لمس شود. مصداق این گفته را می‌توان در یکی از بازی‌های جدید شهربازی شهر رویاها پیدا کرد؛ سینمای هیجان

تصور کنید وارد سینمایی می‌شوید که فقط بیننده آن نیستید و اتفاقات تعریف شده در آن، با شما کاری می‌کند که به یکی از بازیگران حاضر در صحنه‌های فیلم تبدیل شوید. لوکیشن‌ها، دوروبر شما هم هست و برخی اتفاقات، با حواس پنجگانه‌تان تجربه می‌شود.

سینمای هیجان در شهر رویاها افتتاح شده تا تجربه‌ای متفاوت را به شهروندان و گردشگران نصف‌جهان هدیه کند. درواقع این بخش با شبیه‌سازی فیلم توسط عناصر واقعی، شما را از نقش یک تماشاچی صرف خارج می‌کند.

در سینمای چندبعدی سعی شده با استفاده از صداها و حرکت صندلی‌ها به بیننده حسی فراتر القا شود؛ اما در سینمای هیجان شما در لوکیشن فیلم قرار می‌گیرید و اتفاقات و ماجراها را حس می‌کنید.

حضور سینما هیجان برای اولین‌بار در اصفهان

سینمای هیجان، تجربه‌ای بسیار جدید در ایران است که همگی در نیمه‌های پایانی سال ۱۴۰۲ به شهرهای بزرگ تهران و مشهد رسیدند و حالا اصفهان نیز مدال حضور این بازی هیجانی و اسرارآمیز را به گردن شهر رویاها انداخته است.

درهای این سینما با حداقل یک نفر و حداکثر شش نفر باز می‌شود و می‌توانید یک تجربه گروهی از تماشای فیلم را به خودتان هدیه بدهید.

بفرمایید کشتی سواری

اصفهانی‌ها خوب یادشان است که یکی از جذاب‌ترین بازی‌های دوران کودکی برایشان نشستن روی صندلی‌های کشتی صبا و سر خوردن به سمت آسمان بود. تجربه‌ای که کم‌کم رو به زوال رفت و اگر کسی دلش هوس کشتی صبا می‌کرد متاسفانه نمی‌توانست آن هیجان خالص و ناب را در بازی‌های بزرگسالان پیدا کند.

اما اکنون شهربازی شهر رویاها با پیش‌روی در به‌روزرسانی بازی‌های بزرگسالان و ارائه خدمات ویژه به هیجان‌دوستان، این بازی را با طراحی جدید و طعمی متفاوت، به این شهربازی آورده است.

این کشتی با ظرفیت ۴۰ نفر ماجراجو، شما را به داستانی از روایت‌های دزدان دریایی دعوت می‌کند تا همان حس نوستالژیک هیجانی و مسرت‌بخش کودکی را اینبار با شمایلی نو در بزرگسالی تجربه کنید. اگر عددهای سن شما از ۱۲ رد شده می‌توانید دست دوستان را بگیرید به شهر رویاها بروید و از هیجان این بازی سرذوق بیایید. هرچند می‌گویند کشتی صبا در ردیف بازی های با سابقه است ولی وجودش در شهر رویاها همیشه مورد نظر بوده و این بار با طراحی متفاوت شما را به یک چالش دعوت می‌کند.

به وقت شام در رویاها؛‌ حل معما با چاشنی مبارزه

چند سالی است که پای یک بازی جدید و متفاوت به نام «اتاق فرار» به عرصه سرگرمی دنیا باز شده است و توانسته مخاطبین زیادی را به سمت خود جلب کند. اتاق فرار با خط داستانی، تم و قوانین ویژه خود دعوتنامه‌ای به سمت ماجراجویی و کاراگاه‌بازی است.

در بازی سعی شده تا بیشتر از آنکه بازیکنان احساس ترس و هیجان را با ابرسازه‌های تفریحی تجربه کنند، قوه تخیل و خلاقیتشان را به کار بگیرند تا از اسارتی که اتاق به اتاق دنبالشان می‌کند، رها شوند. شهر رویاها پس از ۱۰ سال، برای اولین‌بار از بازی اتاق فرار خود با موضوع مبارزه با یک گروه تروریستی رونمایی کرد تا این شهربازی یکبار دیگر ثابت کند که حسابش از تمام تفریحات ایران جداست.

اگر ایده‌ای برای آخر هفته ندارید، بهتر است خودتان را با تجربه ماندن در به وقت شام رویاها محک بزنید. در این بازی که با گروه‌های چهار تا شش نفره تشکیل می‌شود، به اسارت یک گروه تروریستی گرفتار می‌شوید و پیدا کردن سرنخ‌ها و حل معماها، رمز موفقیت و رهایی شما از اتاق است.

سناریوی این اتاق فرار به‌گونه‌ای انتخاب شده که علاوه‌بر لذت‌بردن از هیجان حل معماها و ترسیدن از موقعیت‌های مخوف، در خلال بازی روحیه‌ مقاومت، مبارزه با دشمن تفکر خلاق و کار تیمی روحیه ایثارگری و دشمن‌شناسی بازیکنان افزایش پیدا کند. اگر می‌خواهید هوشتان را بسنجید و برای چند ساعتی حالتان از یک تفریح دسته‌جمعی کوک شود، تجربه این بازی را از دست ندهید.

به وقت شام نامی است که برای این بازی انتخاب شده و با ماهیت آن همخوانی دارد و ما را به یاد رفتار پلید دشمنان این سرزمین می‌اندازد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر