برای نخستین‌بار؛ پرتو بازی (اکتیویت گیمز) در شهررویاها به ایران آمد
  • چهارشنبه 1 فروردین 1403
  • 168
  • 0
برای نخستین‌بار؛ پرتو بازی (اکتیویت گیمز) در شهررویاها به ایران آمد
برای نخستین‌بار؛ پرتو بازی (اکتیویت گیمز) در شهررویاها به ایران آمد

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، سعید ساکت درخصوص راه‌اندازی و بهره‌برداری ظرفیت‌های تفریحی جدید شهر رویاها اظهار داشت: ازجمله بازی های نوین که در آستانه نوروز ۱۴۰۳رونمایی شده، مجموعه بازی‌های پرتو بازی (اکتیویتت گیمز) در شهر رویاها است که این مجموعه تفریحی نخستین گونه از این بازی در کشور است.

وی ادامه داد: این مجموعه شامل 3 سالن بازی و یک سالن گیم سنتر است که  مراحل طراحی، تولید و راه‌اندازی آن توسط شرکت دانش بنیان و مهندسان بومی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با تاکید براینکه این نوع از ساخت حتی از مهندسی معکوس هم دشوارتر است، گفت: در مهندسی معکوس نمونه خارجی پیش روی سازندگان وجود دارد اما در ساخت این مجموعه‌های بازی تنها از طریق رویت از فضای مجازی ایده‌برداری شده و سازندگان داخلی پس از آن اقدام به ایده‌پردازی و تولید کرده‌اند.

وی با اشاره به تعداد بازی‌های این مجموعه گفت: مجموعه پرتو بازی شهر رویاها شامل 3 سالن مجزاست که شامل بخش اصلی پرتو بازی می شود و یک بخش بازی مبتنی بر گیم است که مزیت آن نسبت به سالن‌های گیم سنتر دیگر انداره ویژه نمایشگر آن است. در این سالن گردشگران می‌توانند در فضایی با نمایشگر 170 اینچ  و منحنی(کرو) بازی کنند که فضای واقعی را بیش از پیش احساس می‌کنند.

ساکت با اشاره به مزیت این نوع بازی بیان کرد: از آنجا که امروزه بیشتر بازی‌ها سبب‌ساز بی‌تحرکی هستند، افراد مدت زمان زیادی را بدون حرکت به بازی می‌پردازند اما این گونه جدید از بازی سبب تحرک‌پذیری افراد می‌شوند.

وی با بیان اینکه بازی پرتو بازی محدودیت سنی ندارد، گفت: همه رده‌های سنی به شرطی که بتوانند تحرک و سرعت لازم را داشته باشند می‌توانند از دستگاه‌ها استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به اعتبار سرمایه‌گذاری این سالن‌ها خاطرنشان کرد: برآورد ریالی اجرای این مجموعه هیجان‌انگیز تفریحی بالغ بر ۷ میلیارد تومان است که مراحل مطالعات، مهندسی و اجرای آن در مدت زمان یک سال به طول انجامیده است و نزدیک به ۲۰۰هزار دلار صرفه جویی ارزی در پی داشته است.

وی با اشاره به ظرفیت روزانه این دستگاه گفت: هر 5 دقیقه یک گروه 4 تا 6 نفره می‌توانند از ظرفیت دستگاه‌ها استفاده کنند که این موضوع بیانگر توانمندی این مجموعه برای پذیرش جمع کثیری از گردشگران و علاقه‌مندان به حوزه بازی‌های جدید است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر