تعاملات سازنده برای توسعه تفریح و سرگرمی در اصفهان / ریل‌گذاری برای همکاری با دانش‌بنیان‌ها و شرکت‌های خلاق تفریح و سرگرمی
  • دوشنبه 13 آذر 1402
  • 228
  • 0
تعاملات سازنده برای توسعه تفریح و سرگرمی در اصفهان / ریل‌گذاری برای همکاری با دانش‌بنیان‌ها و شرکت‌های خلاق تفریح و سرگرمی
تعاملات سازنده برای توسعه تفریح و سرگرمی در اصفهان / ریل‌گذاری برای همکاری با دانش‌بنیان‌ها و شرکت‌های خلاق تفریح و سرگرمی

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان گفت: طی سومین حضور هدفمند شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در نمایشگاه صنعت تفریحات و سرگرمی تهران، تعاملات ویژه‌ای برای توسعه تفریحات نوین در اصفهان با شرکت‌های بزرگ صنعتی، تولیدکنندگان بازی و واردکنندگان بازی مطابق با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا انجام پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، سعید ساکت با اشاره به برگزاری دوازدهمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی صنعت تفریحات، سرگرمی، شهربازی و پارک‌ها اظهار داشت: نمایشگاه صنعت تفریحات یکی از شاخص‌ترین و بزرگترین نمایشگاه صنعت تفریحات در کشور است که به دنبال آن مجموعه‌ای از شرکت‌های بزرگ صنعتی، تولیدکنندگان ادوات بازی، واردکنندگان آخرین تکنولوژی‌های صنعت بازی و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه در این نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود: شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در سومین دوره حضور خود در این نمایشگاه فرصت تعامل با تمامی این مجموعه‌ها را برای خود فراهم ساخت، که در تعامل نزدیک شکل گرفته با این مجموعه‌های فعال، مذکرات متعددی درخصوص توسعه ظرفیت‌های تفریح در شهر اصفهان انجام پذیرفت.

آمادگی ورود شرکت‌های فعال حوزه بازی در عرصه‌های سرمایه‌گذاری اصفهان

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با بیان آنکه برخی این شرکت‌ها به جهت استعداد سرمایه‌گذاری که در پهنه‌های تفریحی شهر اصفهان داشتند آمادگی‌ خود را برای ورود و آغاز سرمایه‌گذاری اعلام کردند، بیان کرد: برخی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان به جهت آنکه توانسته بودند به ظرفیت‌های جدید دست یابند و به نقطه تکنولوژیک بازی‌های روز دنیا دست یابند و استعداد رشد را برای آنها متصور بودیم، مذاکرات لازم انجام شد تا بتوان از مجموعه‌هایی که برای نخستین بار یافته‌هایشان به مرحله عملیاتی رسیده است پشتیبانی‌های لازم جهت بهره‌برداری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به 100 غرفه در این نمایشگاه فعال بودند که طی 2 روز، تقریبا با اکثریت مجموعه‌های شاخص مذاکرات خوبی صورت گرفت.

ساکت با بیان آنکه در کشور ما جایگاه ترنول و جابجایی مالی در صنعت تفریح بسیار بالا است گفت: یکی از ارکان ویژه و قابل توجه صنعت گردشگری توجه به حوزه تفریحات سالم است که در این نمایشگاه شاخصه‌های مهم و اصلی ترویج روحیه مشارکت‌جویی افراد و آموزه‌های زندگی در کنار سایر شاخصه‌ها همچون هیجان‌انگیز بودن، تنوع سنی از سوی شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در مذاکرات و تعاملات انجام شده مورد توجه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: قطعا در سال 1403 اتفاقات بسیار خوبی در حوزه تفریح در شهر اصفهان به وقوع خواهد پیوست که مردم نیز اثرات ملموس آن را به عینه شاهد خواهند بود. همچنین توسعه ظرفیت بازی‌های حرکتی در اصفهان که شرکت‌های بسیار خوبی در این حوزه در نمایشگاه حضور داشتند از دیگر بخش‌های قابل توجه در این دوره از نمایشگاه صنعت تفریح بود که در این زمینه تعاملات بسیار خوبی برقرار شد.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به آمار افزایش استقبال از صنعت گردشگری اظهارداشت: براساس آخرین آمارها سهم صنعت گردشگری از کل اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۲ نیز ۳۹.۲ درصد افزایش یافته و به ۴.۶ درصد از کل اقتصاد ایران رسیده است. مطابق با این عدد ارزش این صنعت در ایران بالغ بر ۴۵۴ هزار میلیارد تومان شده که نسبت به ارزش ۴۹۹ هزار میلیارد تومانی این صنعت پیش از شیوع کرونا یعنی در سال ۲۰۱۹ فاصله چندانی ندارد.

وی ادامه داد: این نکته موید آن است که رشد و تمایل مخاطبان به صنعت تفریح و گردشگری روز افزون بوده و ضروری است تا از مبادلات تجاری صنعت تفریح برای توسعه ظرفیت‌های تفریحی و گردشگری اصفهان بهره‌مند شد.

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر