خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگری در سال ۲۰۱۹
  • جمعه 31 مرداد 1399
  • 814
  • 0
خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگری در سال ۲۰۱۹
خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگری در سال ۲۰۱۹

🌎 خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگری در سال ۲۰۱۹

سازمان جهانی گردشگری (WTO) اعلام کرد که گردشگری بین‌المللی در حالی طی سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد که منطقه خاورمیانه بالاترین رشد را به ثبت رسانده است.

سایت سازمان جهانی گردشگری (WTO)، بر این اساس، گردشگری بین‌المللی در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی با متوسط رشد ۴ درصدی رو به رو بوده است که گرچه آماری کمتر از دو سال گذشته است اما همچنان نشانه‌ای بسیار مثبت است.

در این میان منطقه خاورمیانه با ۸ درصد و منطقه آسیا پاسیفیک با ۶ درصد، بالاترین رشد را در جذب گردشگران بین‌المللی در سه ماه اول سال جاری میلادی رقم زده‌اند و پس از اروپا و آفریقا هر کدام با رشد ۴ درصدی و آمریکا با ۳ درصد رشد قرار گرفته‌اند.

اروپا، بزرگترین منطقه گردشگری در حالی رشد ۴ درصدی را در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته میلادی رقم زده است که به ترتیب مقاصد جنوب، مدیترانه، اروپای مرکزی و شرق اروپا بهترین عملکرد را داشته‌اند.

اما در آفریقا، منطقه شمال آفریقا با ۱۱ درصد بالاترین نرخ رشد را به خود اختصاص داده است و در آمریکا نیز منطقه کارائیب پس از آمارهای ناامیدکننده سال ۲۰۱۸، امسال را با رشد ۱۷ درصدی در سه ماه ابتدایی آغاز کرده است./ ایسنا

https://t.me/SepahanTourismco

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر