۱۱۳ میلیون سفر در بهار ۹۷
  • پنج شنبه 26 تیر 1399
  • 804
  • 0
۱۱۳ میلیون سفر در بهار ۹۷
۱۱۳ میلیون سفر در بهار ۹۷

🌎 ۱۱۳ میلیون سفر در بهار ۹۷

🔹 در آستانه تعطیلات نوروزی که یکی از مهم‌ترین مقاطع سفر در طول سال محسوب می‌شود، مرکز آمار ایران اعلام کرده است که در کل بهار سال ۹۷، نزدیک به ١١٣ میلیون سفر انجام شده؛ رقمی که نسبت به بهار ١٣٩٦، ۳/ ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، براساس گزارشی که مرکز آمار پیش از این اعلام کرده بود تعداد سفرهای داخلی در فصل بهار سال ۹۶، ۱۰۲میلیون و ۵۹۳هزار و ۹۳۲ مورد بوده است.

🔹 ۱۱۳ میلیون سفر در بهار ۹۷ اقامت شبانه، همچنان کمتر از نصف طبق این گزارش در بهار سال ١٣٩٧، ٦٩ درصد از حدود ٢٥ میلیون خانوار کشور حداقل یک سفر داشته‌اند که تعداد خانوارهای سفر رفته نسبت به بهار ١٣٩٦، ١/ ١ درصد افزایش داشته است. بر این اساس در بهار سال ۱۳۹۶ حدود ۶۸ درصد خانوارهای کشور معـادل ۱۶میلیون و ۹۰۱هزار و ۸۶ خـانوار حـداقل یـک سـفر داشتند؛ در مقابل ۷میلیون و ۷۷۷هزار و ۲۴۸ خانواری که در این فصل هیچ سفری را تجربه نکرده بودند. در همین حال و چنانکه اشاره شد در بهار سال ١٣٩٧، نزدیک به ١١٣ میلیون سفر انجام شده است.

🔹 در این میان، تعداد سفرهای داخلی در این فصل، بیش از ١١٢میلیون سفر بوده که ٤٥ درصد از آن، با اقامت شبانه و ٥٥ درصد بدون اقامت شبانه بوده است. این درحالی است که تعداد سفرهای داخلی در بهار ۱۳۹۶ نیز ۱۰۲ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۹۳۲ سفر بود که ۴۷ درصد از آنها با اقامت شبانه ثبت شده‌ بودند.
@SepahanTourismco

ادامه مطلب در لینک زیر👇
http://yon.ir/NfiwH

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر