درباره ما
شرکت توسعه سیاحتی سپاهان شهرداری اصفهان

شرکت توسعه سیاحتی سپاهان شهرداری اصفهان

 شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان (وابسته به شهرداری اصفهان) یکی از مجموعه‌هایی است که با هدف ایجاد و توسعه زیر ساخت‌های تفریحی و گردشگری از سوی شهرداری اصفهان پایه‌گذاری شده‌است.
 #برای_اصفهان_رویایی_داریم
 برندینگ:
توسعه گردشگری شهرداری اصفهان
 ماموریت:
1. توسعه زیرساخت های گردشگری تفریحی، فرهنگی و ورزشی شهرداری اصفهان
2. مدیریت و بهره‌برداری از مراکز گردشگری و تفریحی شهرداری اصفهان

 جاذبه‌های گردشگری

جاذبه‌های گردشگری

 منطقه نمونه گردشگری صفه: شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان با طراحی، اجرا و بهره‌برداری دو خط تله‌کابین در منطقه نمونه گردشگری صفه کار خود را آغاز کرد. طول خط اول ۱۸۵۰ متر و طول خط دوم ۷۰۰ متر است.
این شرکت در ادامه فعالیت‌های خود پروژه احداث و بهره‌برداری سالن بولینگ را با ۱۰ خط استاندارد در منطقه نمونه گردشگری صفه به اتمام رساند. از دیگر جاذبه‌های این منطقه سالن بیلیارد صفه که با طراحی و دانش فنی متخصصین این شرکت به بهره‌برداری رسیده است.
بام اصفهان با چشم‌اندازی زیبا و جذاب نمونه‌ای دیگر از فعالیت‌های این شرکت است. "پروژه بام اصفهان با همت کادر فنی شرکت در ارتفاع ۲۰۰۰متری کوه صفه در منطقه نمونه گردشگری صفه در محل ایستگاه ۲ تله‌کابین شامل پل معلق، زیپ‌لاین، مجموعه رستوران، کافه، تریا و فضای سبز به بهره‌برداری رسید. طول پل معلق ۱۱۰ متر و زیپ‌لاین ۱۶۵ متر است که در ارتفاع ۴۰ متری از سطح مبنا ایجاد شده‌است."
مجموعه تفریحی شهر رویاها: از دیگر موفقیت‌های شرکت توسعه گردشگری سپاهان مدیریت و بهره‌برداری مجموعه تفریحی شهر رویاها واقع در کمربندی شرق اصفهان است. این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های کشور است که در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار احداث شده و داری ۹۰ بازی مهیج و کم‌نظیر با دو قالب فضای باز و بسته است. از جاذبه‌های این مجموعه گردشگری تفریحی ۳ سینمای واقعیت مجازی و یک سالن بازی‌های رایانه‌ای است. پروژه توسعه و به‌روزآوری این مجتمع گردشگری-تفریحی در حال طراحی و اقدام است.
 تله‌سی‌یژ ناژوان: از دیگر اقدامات این شرکت طراحی و اجرا تله‌سی‌یژ در منطقه پارک جنگلی ناژوان است. این پروژه با طول ۲۰۰۰ متر در میان درختان پارک ناژوان کار خود را آغاز کرد. این شرکت هم‌اکنون مشغول طراحی فاز دوم این خط به‌طول ۲۵۰۰ متر است که پس از بهره‌برداری طولانی‌ترین خط تله‌سی‌یژ در ایران خواهد شد.
 گردشگری رویداد محور: شرکت توسعه گردشگری سپاهان در تلاش است تا با رویدادسازی و و روایت‌گری جاذبه‌های جدید شهری را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کند. برگزاری جشنواره عکس " حیات تا ممات " با محوریتمعرفی ظرفیت‌‌های تاریخی، مجموعه فرهنگی تخت فولاد، و همچنین کوه صفه و منطقه نمونه گردشگری صفه و همچنین فرهنگ‌سازی و ترویج مسوولیت اجتماعی با رویکرد حفظ محیط‌زیست با همکاری کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان بر این اساس صورت گرفت .

اهداف

اهداف

۱. توسعه گردشگری فرهنگی
۲. جذب گردشگر خارجی
۳. توسعه گردشگری ورزشی
۴. توسعه ظرفیت‌های موجود
۵. توسعه گردشگری خوراکی ( Gastronomy)
۶. تولید تجهیزات ورزشی
۷. احداث طولانی‌ترین خط تله‌سی‌یژ کشور
۸. طراحی و اجرا پروژه چشم اصفهان
۱۰. بهبود و ارتقا مجموعه تفریحی شهررویاها
 این شرکت با وجود متخصصین و کارشناسان فنی در زمینه احداث کابل راه‌ها نظیر خطوط تله‌کابین و تله‌سی‌یژ، شهربازی سرپوشیده و سرباز، سالن بولینگ، کارتینگ، مینی گلف و ... آماده همکاری با سایر سازمان ها، ارگان‌ها و شرکت های مربوطه است. تمامی عملیات احداث و بهره‌برداری مراکز این شرکت نظیر مطالعات، طراحی، ساخت و مونتاژ توسط متخصصین و کارشناسان شرکت انجام گردیده که این شرکت در نوع خود در کشور بی نظیر است. از پروژه های در دست مطالعه این شرکت می توان پروژه بزرگ سایت گردشگری شرق اصفهان، پروژه چشم اصفهان، پروژه کهن شار، باکس پارک، بانجی جامپینگ، توسعه مجموعه تفریحی شهررویاها و پروژه بزرگ فاز دوم تله سی یژ ناژوان به طول ۳۵۰۰ متر اشاره کرد.

ظرفیت‌های فنی-مهندسی:

ظرفیت‌های فنی-مهندسی:

توان علمی و اجرایی و هم‌چنین دانش فنی، این فرصت را فراهم کرده تا شرکت توسعه گردشگری سپاهان بتواند در زمینه ارائه طرح‌های مطالعاتی جامع گردشگری، طراحی، ساخت، اجرا و بهره‌برداری پروژه‌های بزرگ گردشگری، تفریحی و ورزشی فعالیت داشته‌باشد. از فعالیت‌های مطالعاتی این شرکت می‌توان به پروژه‌ تله‌کابین‌های استان‌های یزد، چهارمحال‌و‌بختیاری، کرمان و خوزستان نام برد. پروژه موسوم به چشم اصفهان، بزرگ‌ترین چرخ و فلک ایران است که جانمایی آن در کوه نخودی انجام و طراحی آن به نحوی اســت که از فراز آن نمای شهر اصفهان دیده شود، تلاش بر آن است طرح با نگاه همه جانبه به زیست شهر اصفهان، تاریخ و فرهنگ استان طراحی و مراحل آتی را سپری کنیم.
علاوه بر موارد عمرانی، ورود به مقوله تولید قطعات و تجهیزات تله‌کابین و همچنین تولید قطعات و تجهیزات ورزشی برای اولین بار و موفقیت در تولید پین بولینگ از اقدامات چشم‌گیر شرکت بوده است و تولید توپ بولینگ در راستای استقلال از نیاز به واردات مدنظر قرارگرفته است که در حال رفع مشکلات موجود جهت دستیابی به این مهم هستیم.

سیاست‌ها

سیاست‌ها

۱. جذب سرمایه‌گذار در زمینه طرح‌های گردشگری
۲. احداث مجتمع‌های گردشگری
۳. استفاده از ظرفیت‌های موجود شهر و استان در جهت توسعه گردشگری شهری
۴. مدیریت واحد مجتمع‌های گردشگری‌تفریحی، فرهنگی و ورزشی در شهرداری اصفهان

فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری

فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری

از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری با شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
- توسعه مجموعه تفریحی شهر رویاها (هتل، آمفی تئاتر روباز، پارک ژوراسیک، پروژه چشم اصفهان بزرگ‌ترین چرخ فلک ایران)
-توسعه خط تله‌سی‌یژ ناژوان (ایستگاه دوم به کوه آتشگاه)
-توسعه منطقه نمونه گردشگری صفه (بانجی‌جامپینگ، بام اصفهان، باکس‌پارک)

توانمندی‌ها

توانمندی‌ها

-طراحی و محوطه‌سازی مناطق گردشگری
-احیای خانه‌های تاریخی
-توسعه کابل‌راه‌ها (تله‌سی‌یژ، تله‌کابین، تله‌باس)
-تولید قطعات خطوط کابل‌راه
-شهربازی سرپوشیده و روباز
-ساخت سالن بولینگ
-ساخت سالن بیلیارد
-تولید قطعات و ساخت خط بولینگ
-ساخت و بهره‌برداری مجتمع‌های فرهنگی و ورزشی