دیدگاه علی معینی در رابطه با برنامه پاک‌سازی طبیعت
دیدگاه علی معینی در رابطه با برنامه پاک‌سازی طبیعت
1398/10/30    
بازدید: 452
 
علی معینی، مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان با اشاره به این‌که طبیعت امانت است، تنها مختص به ما نیست و ما در طبیعتی که ساکن هستیم، باید در حفظ آن کوشا باشیم.

وی گفت: برنامه پاک‌سازی از مهم‌ترین و اثرگذارترین کنش‌های محیط‌زیستی هست که گذشته از این‌که می‌تواند محیطِ کم و بیش کوچکِ آشنای ما را به وضعی بهتر از وضع موجود ارتقا دهد، کاری آموزشی و انگیزشی است چرا که با جلب توجه دیگران، تلنگری بر وجدان همگانی وارد می‌سازد.

معینی اظهار کرد: مشکل زباله، یکی از بزرگ‌ترین مسایل محیط زیست ایران و خصوصا مناطق گردشگری و پارک‌های طبیعی است، و از اجرای برنامه‌های پاک‌سازی به صورت ماهانه خبر داد و گفت اجرای این برنامه‌ها به صورت مستمر راهی برای چاره‌اندیشی و اقدام در رفع این معضل است.

معینی ادامه داد: در این ویژه‌برنامه که به مناسبت روز ملی هوای پاک در روز جمعه ۲۷ دی‌ماه برگزار گردید، حدفاصل ایستگاه‌های اول و دوم تله‌سی‌یژ به طول تقریبی ۲ کیلومتر پاک‌سازی شد.

وی با بیان این‌که برنامه پاک‌سازی با همکاری طرح ساماندهی ناژوان، سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، باشگاه فرهنگی‌ورزشی فولاد مبارکه سپاهان، انجمن‌ محیط زیست رفتگران طبیعت، مجمع فعالان زیست محیطی و جمعی از جوانان و ورزشکاران انجام شد، افزود: اجرای این‌گونه برنامه‌ها در جهت فرهنگ‌سازی به‌ویژه در حوزه محیط زیست بسیار تاثیرگذار است.