واریز مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا
  • دوشنبه 2 تیر 1399
  • 75
  • 0
واریز مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا
واریز مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا

🌎 واریز مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا

📌 مهدی شکوری، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به واریز مقرری بیمه بیکاری فروردین‌ماه گفت:

🔹 طبق هماهنگی‌های صورت گرفته و ارائه لیست ۳۳۸ هزار نفر از بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در مرحله اول به سازمان برنامه و بودجه، مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا برای این افراد در فروردین‌ماه واریز شده است.

🔹 البته لیست دیگری شامل ۱۰۷ هزار نفر از بیمه شدگان بیکار متأثر از ویروس کرونا تهیه شده که  لیست مذکور  به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که طی چند روز آینده نسبت به واریز مبلغ مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا این افراد اقدام خواهد شد.

🔹 در مرحله نخست ۱۰۳ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری خود را دریافت کردند که در ادامه ۴۶ هزار نفر به لیست اولیه افزوده شدند که آنها نیز رقم بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا  را دریافت کردند.

🔹 هم‌چنین در مرحله سوم لیست ۶۳ هزار نفر از بیمه‌شدگان برای استفاده از مقرری بیکاری دوران کرونا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که پیش بینی می‌شود که این تعداد به همراه  لیست ۱۰۷ هزار نفری فروردین طی چند روز آینده مقرری خود را دریافت خواهند کرد.

🔹 مقرری بیمه بیکاری در اسفندماه برای بیمه شدگان ۲۰ روز محاسبه شده است و در فروردین‌ماه به مدت ۳۰ روز و بر اساس ۵۵ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار پرداخت شده است.

🔹 هم‌چنین به ازای هر فرد تحت تکفل، ۵ درصد حداقل دستمزد  و حداکثر برای ۴ فرد تحت تکفل مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا در نظر گرفته شده است که برای هر فرد رقمی بین یک میلیون تا یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان خواهد بود.

🔹 درباره واریز مقرری بیمه بیکاری اردیبهشت‌ماه باید منتظر پایش و لیست مربوطه باشیم و پس از این فرآیند مقرری آنها نیز پرداخت خواهد شد.

🔹 هم‌چنین بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی که در دوران کرونا از بیکاری استفاده کرده‌اند نگران سوابق بیمه‌ای خود نباشند چرا که سوابق این افراد تحت عنوان سوابق پرداحت حق بیمه در سازمان تأمین اجتماعی محسوب خواهد شد. / تسنیم

@SepahanTourismco

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر